Z żoną i dwójką dzieci we mgle i deszczu jechał 230 km/h. Grzywna 5 tys. zł i to nie koniec

Polska
Z żoną i dwójką dzieci we mgle i deszczu jechał 230 km/h. Grzywna 5 tys. zł i to nie koniec
Lubuska Policja

Sąd właśnie skazał kierowcę na 5 tys. zł grzywny i utratę prawa jazdy. 46-latek został zatrzymany przez lubuską policję przed świętami Bożego Narodzenia, gdy z prędkością 230 km/h podczas deszczu i gęstej mgły jechał z rodziną drogą ekspresową S3 niedaleko Świebodzina (woj. lubuskie). Mężczyzna, który do pokonania miał 200 km, wyjaśnił funkcjonariuszom, że... spieszył się na wigilię.

46-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego został skazany przez sąd za naruszenie reguł ruchu drogowego.

 

Mgła, deszcz, żona, dwoje dzieci i 230 km/h

 

Mężczyzna został zatrzymany, gdy z prędkością 230 km/h jechał drogą S3 niedaleko Świebodzina. ignorując wszelkie ograniczenia. Padał wówczas deszcz i była gęsta mgła. Według policjantów pojazd pokonywał na sekundę co najmniej 70 metrów, a warunki atmosferyczne były tak trudne, że kierujący nie byłby w stanie odpowiednio wcześnie zauważyć stojących przed nim pojazdów.

 

ZOBACZ: Pościg policji za uciekinierem z więzienia, który jechał bez prawa jazdy. Uderzał w inne auta

 

Z kolei inni kierowcy, którzy jechali przed 46-latkiem prawym pasem nie mogli go nawet w odpowiedniej chwili zauważyć. Mogłoby to spowodować zderzenie np. podczas próby wyprzedzenia.

 

Kierowcę dogonili funkcjonariusze w nieoznakowanym bmw grupy Speed.

 

"Spieszył się na święta Bożego Narodzenia"

 

Mężczyzna powiedział, że świadomie rozpędził auto do znacznej prędkości. Gdy obejrzał nagranie, tłumaczył, że spieszy się z rodziną na święta - poinformował mł. asp. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

 

ZOBACZ: Pościg na autostradzie w Niemczech. W skradzionym aucie Polak pod wpływem narkotyków

 

W samochodzie z kierowca podróżowała jego żona i dwoje dzieci. Do pokonania miał jeszcze około 200 kilometrów.

 

Sąd Rejonowy w Świebodzinie nałożył na mężczyznę najwyższą grzywnę - 5 tys. zł oraz półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

"To czas, by kierujący zastanowił się nad swoim postępowaniem" - brzmi uzasadnienie. "Kierujący na drodze nie jest sam i musi myśleć nie tylko o życiu swoim, ale także pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego" - napisała świebodzińska policja.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie