Druga ofiara koronawirusa w Polsce

Polska
Druga ofiara koronawirusa w Polsce
Polsat News
73-latek z Wrocławia jest drugą ofiarą koronawirusa w Polsce

"Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące" - poinformowało ministerstwo zdrowia. Pacjent został przyjęty do szpitala w ubiegły piątek; od początku jego stan był ciężki. Obecnie w Polsce potwierdzono 81 przypadków koronawirusa.

73-latek przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jego stan był ciężki. Mężczyzna zaraził się od osób z rodziny, które przyjechały do niego z USA. Bliscy pacjenta zostali objęci nadzorem służb medycznych. 

Informację potwierdziła rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka. - Pacjent przebywał na OIOM-ie - podała rzeczniczka.

 

W szpitalu ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem przebywa też 74-letnia kobieta, która jest związana rodzinnie z 73-latkiem. Jej stan jest poważny, ale stabilny.

 

 

Pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce była 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu. Pacjentka była w ciężkim stanie - była podłączona do respiratora, w stanie śpiączki farmakologicznej.

 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

prz/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie