Zapraszają na wspólną modlitwę w intencji ochrony przed koronawirusem

Polska
Zapraszają na wspólną modlitwę w intencji ochrony przed koronawirusem
Pixabay/fot. peggychoucair/ zdj. ilustracyjny
Najbliższa "Modlitwa Bez Granic" odbędzie się w piątek 13 marca

Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana zapraszają na "Modlitwę Bez Granic" w "służbie budowania jedności, solidarności i pokoju w Europie". Odbędzie się ona 13 dnia każdego miesiąca w Archikatedrze Św. Jan Chrzciciela w Warszawie. Z kolei minister zdrowia ostrzegł, by "unikać miejsc, w których potencjalnie możemy się zarazić wirusem".

- Mszy świętej można wysłuchać w radiu, szczególnie jeśli jest się osobą starszą, osobą z różnymi chorobami. Komunikat abp Gądeckiego jest jasny - można pełnoprawnie przyjąć komunię duchową na mszy, która jest transmitowana. Apel do wszystkich: unikajmy miejsc, w których potencjalnie możemy się zarazić wirusem - mówił w Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

"Na cześć 100 lat niepodległej Polski ofiarujemy taką modlitwę" 

 

Według zapowiedzi, "Modlitwa Bez Granic" ma być dedykowana w intencji budowania w Polsce solidaryzmu społecznego na chrześcijańskim fundamencie, powrotu Europy do korzeni chrześcijańskich, rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana, a także ochrony Polski przed skutkami koronawirusa.

 

ZOBACZ: "Mszy można wysłuchać w radiu". Apel ministra zdrowia

 

Najbliższa "Modlitwa Bez Granic" odbędzie się w piątek 13 marca.

 

- Na cześć 100 lat niepodległej Polski ofiarujemy taką modlitwę przez 100 miesięcy. Nałożenie takiej "zbroi modlitwy", która w „walce” ma znaczenie fundamentalne, jest niezbędne i chcemy w ten sposób iść za wezwaniem Jana Pawła II: "Panie serce nam daj zdolne objąć świat, serce wielkie nam daj mężne w walce ze złem" - podkreślają organizatorzy z Instytut Myśli Schumana, dodając, że w ten sposób chcą również realizować swoją misję kształtowania Europy.

 

Modlitwę zapowiadają inne stolice w Europy

 

W akcję włączają się także inne stolice w Europy.

 

- Teraz jest czas, aby zmobilizować wszystkich ludzi naszych wspólnych idei i celów. Obecnie ponad wszystko potrzeba integrowania i budowania jedności. Bez tej modlitwy można żyć, ale nie można owocować – zaznaczają pomysłodawcy inicjatywy.

 

Modlitwa rozpoczyna się adoracją przed Najświętszym Sakramentem od godz. 18.00, w formie śpiewów, wezwań modlitewnych i rozważań przy oprawie muzycznej.

 

"Modlitwa Bez Granic" jest dedykowana zarówno niepodległej Polsce jak i Europie.

 

- Europie wolnej od wpływów, które niszczą korzenie chrześcijańskie i tym samym nie pozwalają na realizowanie w praktyce idei Sługi Bożego Roberta Schumana, o którego rychłą beatyfikację także się modlimy – mówią członkowie Instytutu.

 

Szczególne znacznie ze względu na walkę z koronawirusem

 

Jak zaznaczają, obecnie modlitwa ta ma szczególne znaczenie, ze względu na zagrożenia związane z koronawirusem, a także próby dalszego przekształcania Europy w "superpaństwo" i wprowadzanie "ideologii niszczącej tożsamość narodów" i fundamenty wartości chrześcijańskich. 

 

ZOBACZ: Kilkanaście nowych przypadków koronawirusa w Polsce

 

- Świadomi coraz większych zagrożeń jakie rodzi "cywilizacja śmierci", której objawy obserwujemy coraz częściej, pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich.  Dlatego z całego serca zapraszamy do "Modlitwy Bez Granic" wszystkich mieszkańców Warszawy i Polski, w tym także działaczy społecznych, władze różnych szczebli i polityków, w szczególności prezydentów, posłów, senatorów, premierów, ministrów, liderów partii i ich członków a także ich sympatyków, środowiska kultury i sztuki, środowiska naukowe i akademickie – apelują organizatorzy.

ms/luq/ KAI, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze