Kilkanaście nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Polska
Kilkanaście nowych przypadków koronawirusa w Polsce
Polsat News
W Polsce mamy łącznie 44 przypadki zarażenia koronawirusem

"Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w czwartek rano. W sumie w naszym kraju mamy 44 przypadki zachorowań.

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), 3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź).

 

Dwóch pacjentów na Mazowszu, podobnie jak pozostali chorzy w tym województwie, hospitalizowanych jest w Warszawie. Razem daje to sześć potwierdzonych przypadków zakażenia w Mazowieckiem. Pierwszy odnotowano w niedzielę.

 

Sześć przypadków jest już również w województwie lubelskim. Wszyscy czworo pacjenci, o których poinformował w czwartek resort, są w szpitalu w Lublinie. Pacjent, u którego we wtorek potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w tym regionie, przebywa natomiast w szpitalu Bełżycach, a pacjentka z drugim przypadkiem także w Lublinie.

 

Troje pacjentów z Dolnego Śląska ze stwierdzonym koronawirusem przebywa w szpitalach we Wrocławiu i w Oleśnicy. Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka poinformowała w czwartek, że pacjenci w stolicy Dolnego Śląska to dwaj mężczyźni w młodym i w średnim wieku. Łącznie hospitalizowanych w województwie jest sześć osób z koronawirusem, a jedna zakażona przebywa w kwarantannie domowej. Pierwszy przypadek potwierdzono w piątek.

 

Troje pacjentów ze Śląska jest w szpitalach w Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu. Łącznie na terenie województwa przebywa 11 osób z potwierdzonym koronawirusem. Poza wspomnianymi, pięcioro pacjentów jest w Raciborzu i troje w Cieszynie. Pierwsze przypadki potwierdzono w niedzielę.

 

 

ZOBACZ: Gen. Mika: nie miałem symptomów koronawirusa

 

Zamknięte szkoły i uczelnie

 

Rząd w związku z zagrożeniem koronawirusem poinformował w środę, że placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają na dwa tygodnie zajęcia. Odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów. W środę potwierdzono sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w sumie w Polsce jest ich 44. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 resort zdrowia poinformował 4 marca.

 

ZOBACZ: Policjanci przynajmniej raz na dobę będą kontrolować osoby objęte kwarantanną

 

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

ac/ms PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze