"Nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast w Polsce"

Polska
"Nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast w Polsce"
Polsat News
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz

- Nie planujemy zamykania sklepów, nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast w Polsce - uspokajała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, dementując w ten sposób "wiele nieprawdziwych wiadomości, które się pojawiły". Zaapelowała jednocześnie o przechodzenie na pracę zdalną.

- Najlepszym sposobem ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa jest unikanie kontaktu. Takie zachowania rekomendujemy - podkreślała Jadwiga Emilewicz. Wspólnie z szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem apelowała, by firmy przechodziły na pracę zdalną. 

 

- Praca zdalna jest dobrym rozwiązaniem na ten trudniejszy czas - powiedziała Emilewicz. Uspokajała, że "nie ma potrzeby tłoczyć się przy kasach w sklepach - jedzenia nie zabraknie, producenci produkują na ok. 80 proc. swoich mocy".

 

Przypomniała również, że praca zdalna tym się różni od telepracy, że nie wymaga specjalnej akceptacji miejsca pracy przez pracownika BHP i można ją zlecić niemal z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Bardzo rekomendujemy takie postępowanie" -  Tego typu rozwiązanie jest wdrażane również w Ministerstwie Rozwoju. - Już część pracowników tę pracę swoją świadczy zdalnie.- 

 

Minister zapewniała, że "są rezerwy, żeby zwiększyć produkcję żywności". - Dziś takiej potrzeby nie ma - mówiła. 

 

"Nie planujemy zamykania sklepów"

 

Szefowa resortu rozwoju prostowała również "wiele nieprawdziwych wiadomości", które pojawiły się po decyzji o zamknięciu szkół w Polsce oraz wprowadzeniu kontroli na granicach. - Nie planujemy zamykania sklepów, nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast w Polsce - podkreślała Jadwiga Emilewicz. 

 

"Mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 47 przypadków zakażenia." - poinformowało MZ.

 

W czwartek rano podano, że w Polsce zakażone są 47 osób. Liczba ta szybko rośnie. 

luq/grz/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie