Autokar z Niemiec w eskorcie policji dotarł pod szpital zakaźny w Poznaniu

Polska
Autokar z Niemiec w eskorcie policji dotarł pod szpital zakaźny w Poznaniu
Pixabay/ for. Arembowski/ zdj. ilustracyjne
W całym kraju jak dotąd potwierdzono 47 przypadków koronawirusa

Autokar z Niemiec w eskorcie policji dotarł w czwartek rano pod szpital zakaźny w Poznaniu. - Jeden z pasażerów wykazuje objawy choroby - poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

- Autokar z Niemiec podjechał w okolice dworca; tam przekazana została informacja, wcześniej do powiatowego inspektora sanitarnego, że jedna z osób, która jest na pokładzie tego autokaru, wykazuje objawy choroby. W związku z tym podjęto decyzję, aby cały autokar w eskorcie policji został przetransportowany do szpitala zakaźnego - podał Stube.

 

- Obecnie w szpitalu trwa weryfikacja i są przeprowadzane odpowiednie procedury. Na miejscu są obecni powiatowi inspektorzy sanitarni, którzy przekazują karty lokalizacyjne pasażerom, aby inspektorzy mieli z nimi bezpośredni kontakt - gdyby zaistniała potrzeba podjęcia dalszych działań. Na chwilę obecną wiemy o jednej osobie (wykazującej objawy chorobowe – red.), natomiast trwają jeszcze działania na miejscu - podkreślił Stube.

 

ZOBACZ: Szef WHO: koronawirus jest pandemią

 

Pasażerowie mają zostać poddani kwarantannie. W Wielkopolsce są trzy osoby zarażone koronawirusem. Według ostatnich danych, obecnie w całym regionie z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 18 osób.

 

Kwarantanną objęto 89, zaś 717 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. W całym kraju jak dotąd potwierdzono 47 przypadków koronawirusa.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie