W Bochlinie zmarł 72-letni obywatel Niemiec. 11 osób poddanych kwarantannie

Polska
W Bochlinie zmarł 72-letni obywatel Niemiec. 11 osób poddanych kwarantannie

W Bochlinie w powiecie świeckim (Kujawsko-Pomorskie) zmarł 72-letni obywatel Niemiec, który przebywał w Polsce. Rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól poinformował, że wszystko wskazuje najprawdopodobniej na grypę, ale żeby nie generować paniki, pobrano próbki na obecność koronawirusa.

- Z wywiadu, który przeprowadziły służby sanitarne, wynika, że mężczyzna w sile wieku zmarł z powodu grypy. Nie zgłosił się do lekarza i umarł w domu. Żeby jednak nie generować paniki, zdecydowano o pobraniu próbek na obecność koronawirusa w jego organizmie - dodał rzecznik wojewody. Wyników badań można się spodziewać najwcześniej w środę po południu.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

W związku ze śmiercią mężczyzny najbliższe mu osoby zostały poddane kwarantannie. - Kwarantanna objęła łącznie 11 osób. Są to dwie rodziny, które mogły mieć kontakt z tym mężczyzna - powiedział Mól.

 

- Zmarły to 72-letni obywatel Niemiec. Policja uczestniczyła w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, podobnie jak w przypadkach, gdy służby medyczne informują, że zgon mógł nie nastąpić z przyczyn naturalnych. Sprawą zajmują się służby sanitarne. Sekcja zwłok i badania wykażą, co było faktyczną przyczyną zgonu. Policjanci zaangażowani w sprawę pracują normalnie, nie zostali wyłączeni i objęci kwarantanną - powiedziała mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie