Ponowny wzrost liczby zarażeń koronawirusem w Korei Płd. i Chinach

Świat
Ponowny wzrost liczby zarażeń koronawirusem w Korei Płd. i Chinach
PAP/EPA/JEON HEON-KYUN
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Azji

Po spadkach w ostatnich dniach w Korei Południowej ponownie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Nieznaczny wzrost liczby zakażeń odnotowano również w Chinach.

Jak poinformowały w środę służby sanitarne Korei Południowej, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 242 nowe przypadki, a liczba zgonów zwiększyła się o sześć do 60.

 

Łączna liczba wszystkich osób, u których zdiagnozowano koronawirusa w tym kraju, wynosi obecnie 7 775.

 

Większość przypadków zakażeń koronawirusem jest w mieście Daegu na południu kraju i w sąsiedniej prowincji Gyeongsang Północny, ale aż 52 nowe przypadki odnotowano w ciągu ostatniej doby w Seulu. To najwyższy jednodniowy wzrost liczby zakażeń w południowokoreańskiej stolicy od początku epidemii.

 

Wzrost liczby zakażeń również w Chinach

 

Chińskie władze sanitarne poinformowały w środę o 24 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w ciągu doby i 22 ofiarach śmiertelnych. Oznacza to nieznaczny wzrost, gdyż dzień wcześniej informowano o 19 przypadkach infekcji i 17 zgonach.

 

Od początku wybuchu epidemii koronawirusem zaraziło się w Chinach kontynentalnych łącznie 80 778 osób. Do tej pory zmarło 3158 osób.

 

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie