Osoba zakażona koronawirusem na konferencji z udziałem dwóch wiceministrów

Polska
Osoba zakażona koronawirusem na konferencji z udziałem dwóch wiceministrów
PAP/Rafał Guz
Biorący udział w konferencji wiceministrowie aktywów państwowych - Janusz Kowalski i Tomasz Szczegielniak - udali się pilnie na badania

Ministerstwo Aktywów Państwowych otrzymało w środę informację, że wśród uczestników konferencji poświęconej reformie nadzoru właścicielskiego, zorganizowanej przez MAP 5 marca, była osoba, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem - poinformowano w komunikacie.

"Natychmiast po otrzymaniu tej informacji służby BHP MAP poinformowały o tym fakcie Główny Inspektorat Sanitarny. Przekazały także do GIS listę i dane teleadresowe wszystkich uczestników spotkania. W tym samym czasie na badania udali się pilnie, biorący udział w konferencji, wiceministrowie aktywów państwowych: Janusz Kowalski i Tomasz Szczegielniak. Równolegle dyrektor generalny MAP zalecił wszystkim pracownikom uczestniczącym w konferencji na GPW udanie się do domów i kontynuowanie pracy w trybie zdalnym. Wszystkie procedury zostały więc w pełni zrealizowane" - dodano w komunikacie. 

 

ZOBACZ: Merkel: 60-70 proc. ludzi w Niemczech zarazi się koronawirusem

 

Resort zaznaczył, że podjęto również "szereg innych działań zabezpieczających" m.in. montaż dodatkowych dezynfekatorów i ograniczenie do niezbędnego minimum planowanych spotkań.

 

Kto może, ma pracować zdalnie

 

"Pracownicy MAP, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki poza resortem, mają pracować zdalnie" - wskazano.

 

Ministerstwo poinformowało ponadto, że wcześniej, zgodnie z zaleceniami GIS oraz specustawą, szef resortu aktywów państwowych zarządził, by osoby powracające z krajów podwyższonego ryzyka mają przebywać przez 14 dni w domu. Resort przekazał też swoim pracownikom informacje o środkach ochronnych, zaleceniach higienicznych i działaniach prewencyjnych zabezpieczających przed zakażeniem koronawirusem.

 

PAP/Rafał Guz

 

PAP/Rafał Guz

 

27 przypadków zarażenia koronawirusem

 

Dotychczas w Polsce potwierdzono 27 przypadków zarażenia koronawirusem. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 resort zdrowia poinformował 4 marca. Osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w szpitalach w Zielonej Górze, we Wrocławiu, w Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie i Warszawie.

 

W środę rano poinformowano o trzech nowych przypadkach. Koronawirusa wykryto u młodego mężczyzny w Warszawie oraz u dwóch kobiet w sile wieku - w Łańcucie (Podkarpacie) i w Lublinie.

 

ZOBACZ: Kina, teatry i muzea w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa


Potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u kobiety w Łańcucie jest pierwszym w województwie podkarpackim.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie