Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Polska
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce
PAP/Wojciech Olkuśnik
25 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce

Potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem w kraju - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Nowe przypadki wykryto u młodego mężczyzny w Warszawie oraz u dwóch kobiet w sile wieku - w Łańcucie (Podkarpacie) i w Lublinie. Łącznie chorych jest 25 osób.

"Potwierdzone wyniki dotyczą: młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobiety z woj. podkarpackiego (Łańcut) w sile wieku oraz kobiety z woj. lubelskiego (Lublin) także w sile wieku. W sumie to już 25 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce" - poinformował resort.

 

 

 

Potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u kobiety w Łańcucie jest pierwszym w województwie podkarpackim.

 

W Warszawie hospitalizowanych jest wszystkich czworo pacjentów z potwierdzonym zakażeniem w województwie mazowieckim. Pierwszy przypadek w stolicy potwierdzono w niedzielę u Hiszpanki, która przyleciała z Niemiec. Inny pacjent jest młodą osobą, która niedawno wróciła z Włoch. Obecność koronawirusa potwierdzono również u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki, po jego powrocie z wojskowej narady w Niemczech.

 

Pacjent w ciężkim stanie

 

W przypadku województwa lubelskiego pierwszy przypadek potwierdzono we wtorek wieczorem u mężczyzny w wieku ok. 50-60 lat. Pacjent jest w ciężkim stanie, trafił do szpitala w Bełżycach. Wojewoda lubelski Lech Sprawka zapowiadał, że jeśli stan pacjenta na to pozwoli, zostanie on przetransportowany do Lublina. Razem w województwie stwierdzono już dwa zachorowania.

 

Jak podał resort zdrowia, więcej informacji udzielają rzecznicy wojewodów.

 

Łącznie w Polsce potwierdzono do tej pory 25 przypadków zarażenia koronawirusem. Resort zdrowia codziennie aktualizuje te dane.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 minister zdrowia poinformował 4 marca, czyli w ubiegłą środę. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem. Trafił on do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

 

 

prz/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie