Kidawa-Błońska: proponujemy 100-proc. rekompensatę dla rodziców uczniów szkół podstawowych

Świat
Kidawa-Błońska: proponujemy 100-proc. rekompensatę dla rodziców uczniów szkół podstawowych
PAP/Piotr Nowak

Proponujemy, by 100-proc. rekompensatę dostali rodzice wszystkich dzieci ze szkół podstawowych, którzy muszą zostać w domu, by się nimi opiekować; składam wniosek do marszałek Sejmu o pilne zwołanie posiedzenia Izby, aby umożliwić wprowadzenie tego rozwiązania - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Sytuacja w kraju jest bardzo poważna, rząd zapowiedział w środę zamknięcie żłobków, szkół i przedszkoli. To jest trudna decyzja, ale za tą decyzją powinny iść następne. Polskie rodziny muszą czuć się bezpieczne, a świadomość, że nie dostaną zwrotu, za to, że będą ze swoimi dziećmi, gdy będą one miały więcej niż 8 lat budzi wielki niepokój. Dziewięcioletnie czy dziesięcioletnie dziecko także powinno być pod opieką rodziców" - powiedziała kandydatka KO na prezydenta i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska na środowej konferencji prasowej.

 

Kidawa-Błońska: składam wniosek do marszałek Sejmu

 

- Dlatego przygotowujemy rozwiązanie, które pozwoli Polakom poczuć się bezpiecznie. Proponujemy, by pełną, 100-proc. rekompensatę dostali rodzice wszystkich dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Nie może być tak, że dziewięcioletnie dziecko zostaje w domu samo, bo rodzice muszą pracować, bo inaczej nie będą mieli środków na życie - podkreśliła.

 

ZOBACZ: Wszystkie placówki oświatowe zamknięte. Premier mówi o odpowiedzialności

 

Zaznaczyła, że ważne jest to, aby proponowane przez nią rozwiązanie wprowadzić szybko. - Dlatego dzisiaj składam wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu w dniu jutrzejszym, żebyśmy dali rządowi narzędzia, aby mógł te rozwiązania wprowadzić - poinformowała kandydatka KO na prezydenta.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie