Apel do Episkopatu. Czy będzie korekta słów abp. Gądeckiego?

Polska
Apel do Episkopatu. Czy będzie korekta słów abp. Gądeckiego?
Polsat News

W związku z sytuacją dotyczącą koronawirusa, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przełożył na inny termin Zebranie Plenarne Episkopatu. Goście w programie "Polityka na Ostro" apelowali do arcybiskupa aby odradził wiernym udział we mszach świętych.

- Wczoraj apelowałem i dzwoniłem do ekonoma kurii, do księdza Hanasa, z którym zrobiliśmy wiele dobrego z Caritasem, kiedy on był dyrektorem. Obiecał mi, że porozmawia z abp. Gądeckim i poinformuje go o skali problemu i o możliwych przenoszeniach tego wirusa podczas mszy świętej - mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. 

 

ZOBACZ: Prezydent o stanie zdrowia generała Miki, u którego wykryto koronawirusa

 

- Dzisiaj wiem, że reakcja arcybiskupa była na tyle poważna, że rozmawiał z moim zastępcą, który go poinformował o szczegółach. I liczę na to, że również ze strony Episkopatu, ze strony abp. Gądeckiego nastąpi korekta tego apelu, który miał miejsce wcześniej, z uwagi na odpowiedzialność za wiernych - dodał gość Agnieszki Gozdyry.

 

Wideo: Biedroń apeluje do Episkopatu

 

  

 

"Liczę, że arcybiskup zareaguje"

 

- Ja liczę, że arcybiskup zareaguje, a jeśli nie zareaguje, to ja w piątek wystąpię z apelem do poznaniaków, by nie uczestniczyli w mszach świętych, by ograniczyli swoją aktywność religijną do wysłuchania mszy w telewizji lub w radio - zaznaczył Jaśkowiak. 


- Apeluję do Episkopatu, do księdza prymasa o taką rozsądną decyzję w tej kwestii. Jak się dba o księży biskupów, żeby nie uczestniczyli w tym spotkaniu, to może warto, żeby zadbać o wiernych kościoła powszechnego, żeby nie uczestniczyli w tych mszach - powiedział w "Polityce na Ostro" Robert Biedroń.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj. 

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie