Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala. Złapała go policja

Polska
Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala. Złapała go policja
Polsat News
Zaalarmowana policja odnalazła 41-latka w Zakopanem

Policja w Zakopanem odnalazła mężczyznę, który w poniedziałek wieczorem zgłosił się do oddziału ratunkowego tutejszego szpitala twierdząc, że może być zarażony koronawirusem, ale po badaniach uciekł z lecznicy. 41-latek po odnalezieniu przez policję został objęty nadzorem sanepidu.

- Zostaliśmy poinformowani przez zakopiański szpital, że zgłosił się tam mężczyzna, który twierdził, że może być zarażony koronawirusem. Twierdził on, że w sobotę spożywał alkohol z Portorykańczykami. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i jego zeznania nie były do końca wiarygodne, mimo to został przebadany przez lekarza, ale kiedy jeszcze nie zostały zakończone wszystkie procedury medyczne samowolnie oddalił się ze szpitala – powiedział zastępca rzecznika Zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

 

ZOBACZ: Resort zdrowia podał nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce

 

Dyrekcja szpitala im. Chałubińskiego w Zakopanem powiedziała, że lekarz, który zdążył zbadać pacjenta, nie stwierdził u niego objawów chorobowych. Mimo to szpitalny oddział ratunkowy został zdezynfekowany, a procedury zadziałały zgodnie z wytycznymi.

 

Zaalarmowana policja odnalazła 41-latka w Zakopanem. Po konsultacjach z inspektorem sanitarnym oraz lekarzem ze szpitalu zakaźnego w Krakowie, ostatecznie została podjęta decyzja o objęciu go nadzorem inspekcji sanitarnej, podobnie jak osoby, które miały w ostatnich dniach kontakt z tym mężczyzną. Wszyscy zostali poinformowani o procedurach w przypadku pojawienia się u nich niepokojących objawów chorobowych.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie