Pod gruzami hotelu spędzili 50 godzin. Matka z dzieckiem uratowani

Świat
Pod gruzami hotelu spędzili 50 godzin. Matka z dzieckiem uratowani
PAP/EPA/XIAO FAN
W nocy z poniedziałku na wtorek ratownikom udało się wyciągnąć żywych 10-letniego chłopca i jego matkę, którzy przebywali pod gruzami przez ponad 50 godzin

Ratownicy wydobyli z rumowiska hotelu po ponad 50 godzinach 10-letniego chłopca i jego matkę. Oboje żyją - podały chińskie media. We wtorek liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się hotelu w mieście Quanzhou na południowym wschodzie Chin wzrosła do 20.

Sześciopiętrowy hotel, wykorzystywany ostatnio jako miejsce izolacji związane z epidemią nowego koronawirusa, zaczął się walić w sobotę wieczorem. Pod gruzami znalazło się 71 osób, a dziewięć innych zdołało uciec z budynku o własnych siłach.

 

Uratowano 41 osób

 

Dotychczas z rumowiska wydobyto 61 osób. 41 z nich jest rannych, a 20 nie udało się uratować. Trwają poszukiwania pozostałych 10 – podały media, cytując informacje przekazane przez władze na wtorkowej konferencji prasowej.

 

ZOBACZ: Co najmniej 10 ofiar pod gruzami chińskiego hotelu. Był miejscem kwarantanny

 

W nocy z poniedziałku na wtorek ratownikom udało się wyciągnąć żywych 10-letniego chłopca i jego matkę, którzy przebywali pod gruzami przez ponad 50 godzin – podała chińska agencja prasowa Xinhua.

 

W hotelu był remont

 

Władze poinformowały, że w momencie katastrofy w hotelu prowadzone były prace remontowe. Właściciel budynku został wezwany na policję. Śledczy starają się ustalić, czy hotel zawalił się z powodu remontu, czy też z powodu wcześniejszych usterek konstrukcyjnych.

 

W zawalonym hotelu umieszczano osoby, które klasyfikowano do grupy ryzyka w związku z epidemią koronawirusa. Według miejscowych mediów u wszystkich osób poddanych tam kwarantannie testy na obecność wirusa dały wynik ujemny. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie