Skończyli kwarantannę i zatańczyli [WIDEO]

Polska
Skończyli kwarantannę i zatańczyli [WIDEO]
Facebook/Biała Szkoła
Uczniowie zakończyli kwarantannę tanecznym krokiem

W zespole szkół w Policach (Zachodniopomorskie) w poniedziałek rozpoczęły się zajęcia. Przez kilka dni w szkole i internatach obowiązywała kwarantanna spowodowana podejrzeniem koronawirusa. Uczniowie uczcili zakończenie okresu izolacji... tańcząc.

W ubiegły poniedziałek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach zdecydował o objęciu kwarantanną internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza, a także samej szkoły. W internatach przebywało łącznie przez kilka dni ponad 200 wychowanków i wychowawców.

Powodem wprowadzenia kwarantanny w szkole było podejrzenie koronawirusa u dwóch uczennic. Jedna z nich wróciła wcześniej z Włoch, a druga ze Szwajcarii, ale podczas wycieczki odwiedzała także Włochy. Tydzień temu uczennice zostały one przewiezione do szczecińskiego szpitala. Po przebadaniu ich próbek okazało się, że są zdrowe. 

 

ZOBACZ: Życie w cieniu koronawirusa. Zdjęcia z objętego kwarantanną internatu w Policach


Uczniowie zamknięci w internatach musieli jednak zostać w separacji przez kilka kolejnych dni.

 

Koniec kwarantanny

 

Kwarantanna zakończyła się o północy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Uczniowie, którzy po prawie tygodniu mogli w końcu wyjść na zewnątrz postanowili zrobić to tanecznym krokiem.

- Wyszli tańcząc poloneza, potem odtańczyli belgijkę. Niektórzy biegają po bieżni. Muszą teraz rozładować emocje i potrzebują na pewno ruchu - powiedziała Polsat News dyrektor Zespołu Szkół w Policach Agata Jarymowicz.

 

 

Podczas kwarantanny uczniami opiekowali się wychowawcy i psychologowie.

 

"Myślę, że nie było im tak źle"


Dyrektorka przekazała, że uczniowie czują się dobrze. - Myślę, że nie było im tak źle. Mamy pozytywne informacje od uczniów i od ich rodziców, bardzo dziękowali za opiekę. Jesteśmy zadowoleni, że to się już skończyło - dodała Agata Jarymowicz.

 

ZOBACZ: Szkoły i przedszkola odwołują zajęcia. "Działania zapobiegawcze"


Jej słowa potwierdzają sami uczniowie. - Było fajnie. Mielimy zorganizowany czas, były zabawy, było karaoke, były teatrzyki robione - powiedział Polsat News jedna z uczennic.

 

  


Jeden z uczniów zdradził swoje plany na najbliższe dni - Trzy dni w domu, żeby odespać, odpocząć, a później powrót do szkoły, do nauki - powiedział.

Uczniowie rozmawiając z mediami podkreślali, że mieli kontakt z rodzinami i niczego im nie brakowało.

dk/prz/ polsatnews.pl PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie