Biedroń: zagubiony prezydent Duda zmierza ku upadkowi

Polska
Biedroń: zagubiony prezydent Duda zmierza ku upadkowi
PAP/Łukasz Gągulski
W niedzielę Robert Biedroń uczestniczył w XVI Krakowskiej Manifie, zorganizowanej pod hasłem "Cześć i chwała bohaterkom"

Tonący brzytwy się chwyta. Prezydent zauważył, że popełnił ogromny, fundamentalny błąd, który będzie go kosztował przegraną w wyborach - mówił w niedzielę w Krakowie kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń, odnosząc się do podpisania przez Andrzeja Dudę ustawy przyznającej  rekompensatę dla TVP i Polskiego Radia. Dodał, że cieszy się, iż znajdą się pieniądze na onkologię.

- Podobne, histeryczne i "nieogarnięte" decyzje podejmował także Bronisław Komorowski przed wyborami, rozpisując referendum w sprawie JOW-ów (jednomandatowych okręgów wyborczych). Myślę, że takiego gola strzelił sobie też Andrzej Duda, podpisując tę ustawę o 2 mld zł dla TVP i zapłaci za to wyborczą cenę: przegra najbliższe wybory prezydenckie - ocenił Biedroń. - Ale oczywiście cieszę się, że znalazły się pieniądze na onkologię - dodał.

 

"Dzisiaj to musztarda po obiedzie"

 

Zdaniem kandydata Lewicy na prezydenta "trzeba było to jednak zrobić w innym stylu". - Dzisiaj to musztarda po obiedzie - ocenił.

 

ZOBACZ: Biedroń apeluje, by Duda zrezygnował z wyborów. "Jeżeli ma odrobinę honoru"

 

Biedroń wyraził przekonanie, że rząd znajdzie obiecane pieniądze na Fundusz Medyczny, bo politycy PiS zobaczyli, jakie jest oburzenie społeczne. - Prezydent Duda i jego partia polityczna, PiS, zauważyli, że nastroje społeczne pokazują jasno i wyraźnie: nie ma akceptacji dla wspierania partyjnej telewizji, nie ma akceptacji dla wspierania tak dużymi środkami telewizji, która często dzieli, szczuje, która nie przekazuje rzetelnych informacji, a często manipuluje - powiedział Biedroń. - W związku z tym ta histeria i panika w obozie PiS-u i prezydenta Dudy. On przegra te wybory - dodał.

 

"Zagubiony prezydent bez wsparcia Kaczyńskiego"

 

Zdaniem Roberta Biedronia Andrzej Duda nie ma strategii wyborczej. - Cała jego kampania pokazuje, że w przeciwieństwie do tego, co było pięć lat temu, kiedy nam wszystkim imponowała ta kampania (...), dzisiaj czujemy zażenowanie, zakłopotanie. Widzimy zagubionego prezydenta Dudę, który w histeryczny, niezorganizowany sposób i chyba bez wsparcia prezesa Kaczyńskiego, który pogodził się już z tą przegraną, zmierza ku upadkowi. 10 maja zobaczymy tego finał - mówił kandydat Lewicy.

 

ZOBACZ: "To jest decyzja hańby pana prezydenta". Politycy o 2 mld zł na media publiczne

 

Prezydent Andrzej Duda poinformował w piątek, że podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej, przyznającą w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. W sobotę prezydent zapowiedział, że stworzony zostanie specjalny Fundusz Medyczny z budżetem niemal 3 mld zł rocznie na leczenie dzieci z chorobami rzadkimi oraz osób chorych onkologicznie.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie