Zaginięcie Iwony Wieczorek. Trzeci dzień przeszukiwania ogródków działkowych w Sopocie

Polska
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Trzeci dzień przeszukiwania ogródków działkowych w Sopocie
Polsat News
Na ogródkach działkowych w Sopocie znaleziono fragment bielizny

W sobotę policja kontynuowała przeszukiwania terenów ogródków działkowych w Sopocie ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. To tam przed dziesięciu laty bawiła się maturzystka ze znajomymi przed wyjściem do klubu w centrum miasta. Po imprezie w dyskotece dziewczyna zaginęła.

Funkcjonariusze mają do dyspozycji drona, georadar i koparkę. Od trzech dni sprawdzają praktycznie każdy centymetr działki, na której przebywała przed zaginięciem Iwona Wieczorek.

 

Dziesięć lat temu maturzystka wraz ze znajomymi była na grillu w ogródku działkowym, który należy do rodziny jej znajomego. Po grillowaniu towarzystwo poszło do sopockiego klubu.

 

Znaleziono fragment bielizny

 

W piątek w pobliskim oczku wodnym funkcjonariusze znaleźli kawałek materiału mogący być fragmentem bielizny. Materiał jest bardzo złym stanie i zostanie poddany dodatkowym badaniom. Nie wiadomo, czy znaleziony fragment materiału ma jakikolwiek związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek.

 

ZOBACZ: "Skandaliści": Matka Iwony Wieczorek poczuła obecność córki i głos "Mamo, a widzisz..."

 

Od zaginięcia 19-latki minęło prawie dziesięć lat. Na terenie, który był w ostatnich dwóch dniach przeszukiwany, byli już policjanci, choć działka nie była wcześniej tak dokładnie sprawdzana. Prokuratura Krajowa i policja nie komentują wyników poszukiwań.

 

Sprawą Wieczorek zajęło się tzw. Archiwum X

 

Iwona Wieczorek zaginęła latem 2010 roku. 19-letnia dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła.

 

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie