Nowe poszukiwania Iwony Wieczorek. Nieoficjalnie: znaleziono fragment odzieży

Polska
Nowe poszukiwania Iwony Wieczorek. Nieoficjalnie: znaleziono fragment odzieży
Polsat News

Na terenie ogródków działkowych w Sopocie znaleziono fragment odzieży, najprawdopodobniej bielizny, który mógł należeć do zaginionej 10 lat temu Iwony Wieczorek - informuje nieoficjalnie RMF FM.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Trafiła tam z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

W czwartek funkcjonariusze na zlecenie prokuratury wznowili czynności ws. zaginięcia Wieczorek. Kilkudziesięciu policjantów i specjalistyczny sprzęt brało udział w przeszukiwaniu ogródków działkowych w Sopocie. 

 

- Po to, żeby dokonać weryfikacji materiału dowodowego prokuratura wykonuje pewne czynności procesowe, te czynności zostały rozpoczęte i trwają - mówiła prokurator Ewa Bialik.

 

WIDEO: relacja reporterki Polsat News z miejsca poszukiwań.

  

 

Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Wyszła ze znajomymi na imprezę do sopockiego klubu i już nie wróciła do domu.

 

ZOBACZ: Sprawa Iwony Wieczorek. Policja z psami przeczesała gdański las. Szukano zwłok - bezskutecznie

 

Janusz Szostak, dziennikarz śledczy mówił w kwietniu 2019 roku w programie "Skandaliści", że w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek popełniono wiele błędów. Pierwszym było rozpoczęcie poszukiwań dziewczyny po upływie ośmiu dni. Jego zdaniem później policja także popełniła wiele zaniechań.

 

"Popełniono wiele błędów"

 

- Ta sprawa zainteresowała mnie w momencie, gdy zorientowałem się, że popełniono wiele błędów, że policja jest bezradna, że w dziwny sposób jest prowadzone śledztwo, że pewne sprawy są może nie tyle tuszowane czy mataczone, ale jakby pomijane, pewne wątki, pewne osoby, udział tych osób... Zauważyłem, że jest parasol ochronny być może nad tym, kto to zrobił - stwierdził Janusz Szostak.

 

ZOBACZ: Nowe ustalenia w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek. Policja planuje kolejne przeszukanie

 

Znajomi Iwony Wieczorek mają dziś znacznie więcej do stracenia - powiedział dziennikarz. - 20-letni ludzie inaczej patrzą na świat niż 30-letni, więcej mają do stracenia. Ja sądzę, że znajomi Iwony wiedzą, co się stało - powiedział w programie Janusz Szostak.

 

W tej sprawie wciąż nie ma odpowiedzi na pytanie, co stało się z zaginioną.

 

Matka Iwony Wieczorek powiedziała Polsat News, że to na terenie ogródków działkowych jej córka bawiła się ze znajomymi przed pójściem do klubu. - Co tam się działo? Tak naprawdę nikt z nas nie wie. Tylko wiedzą osoby, które tam były - mówiła.

 

WIDEO: rozmowa z matką Iwony Wieczorek.

  

zdr/ RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie