Wypadek pociągu wysokich prędkości. Dwudziestu pasażerów rannych

Świat
Wypadek pociągu wysokich prędkości. Dwudziestu pasażerów rannych
PAP/EPA/Jean-Marc Loos
W wypadku poważnie poszkodowany został maszynista - podały francuskie koleje SNCF.

W wypadku super pociągu TGV, do którego doszło pomiędzy Strasburgiem a Paryżem we wschodniej Francji, rannych zostało 21 osób. Poszkodowanych wydobyły ze środka wezwane na miejsce służby ratunkowe. Pociąg wypadł z szyn i został uszkodzony wskutek uderzeń w infrastrukturę trakcyjną. Do zdarzenia doszło ok. 7:45 lokalnego czasu.

Do wykolejenia pociągu doszło w okolicach miasta Ingenheim w rejonie Bas-Rhin około 30 km od Strasburga na wschodzie Francji.

 

Władze lokalne poinformowały, że jedna osoba jest w poważnym stanie, pozostałe doznały lżejszych obrażeń.

 

Pociągiem podróżowało w sumie 348 osób. Operator pociągu, narodowy przewoźnik kolejowy SNCF podał na Twitterze, że najpoważniej ranny został maszynista, który został zabrany helikopterem do szpitala.

 

Trasa została zamknięta, a pociągi skierowano na objazdy.

 

W 2015 roku w wykolejeniu pociągu TGV na trasie Paryż - Strasbourg zginęło 11 osób.

 

 

Przyczyny katastrofy są badane. Według pierwszych ustaleń wypadek był spowodowany osiadaniem gruntu pod torami. Według pasażera na pokładzie pociągu, z którym skontaktowała się telewizja BFM TV, pociąg odjechał ze Strasburga planowo o godz. 7:20, a do wypadku doszło około 20 minut później.

 

- Poczuliśmy uderzenie i nagle pociąg wypadł z trasy. Przez długie sekundy zwalniał, kładąc się lekko na boku - powiedział pasażer. Jak dodał, podróżni są w szoku, niektórzy z nich skarżyli się po zdarzeniu na ból pleców.

 

hlk/ REUTERS, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie