Wjechali pijani pod pociąg. Wszyscy mieli po ok. 2 promile

Polska
Wjechali pijani pod pociąg. Wszyscy mieli po ok. 2 promile
Miastokolobrzeg.pl

Kierowcy samochodu osobowego zignorowali znak "STOP" przed przejazdem kolejowym w gminie Będzino (woj. zachodniopomorskie) i wjechali prosto pod nadjeżdżający pociąg pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg. Kierowca i dwóch pasażerów było pijanych. Nie odnieśli żadnych obrażeń - powiedziała kom. Monika Kosiec.

Osobowy volkswagen nie zatrzymał się w sobotę ok. godz. 22 w sobotę przed znakiem "STOP" i wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg.

 

ZOBACZ: Dwa tragiczne wypadki na przejazdach kolejowych. Auta wjechały pod pociągi

 

- W samochodzie było trzech mężczyzn, mieszkańców gminy Będzino, w wieku 21, 28 i 56 lat. Żadnemu z nich nic się nie stało. Wszyscy byli nietrzeźwi. W wydychanym powietrzu każdy z nich miał prawie 2 promile alkoholu - poinformowała w niedzielę oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Kosiec.

 

 

Gdy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani

 

Dodała, że mężczyźni zostali zatrzymani i gdy wytrzeźwieją, będą przesłuchani. Czynności z zatrzymanymi planowane są na poniedziałek. Po wypadku żaden z nich nie przyznał się do kierowania samochodem.

 

Kom. Kosiec poinformowała, że ruch pociągów po wypadku był wstrzymany przez ok. cztery godziny. Pasażerom zapewniono transport zastępczy do Kołobrzegu.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie