Zakończono przeszukiwanie ogródków ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Polska
Zakończono przeszukiwanie ogródków ws. zaginięcia Iwony Wieczorek
Polsat News
Jak podało radio RMF FM, w pobliskim oczku wodnym funkcjonariusze znaleźli kawałek materiału mogący być fragmentem bielizny

W piątek wieczorem policja zakończyła przeszukiwanie ogródków działkowych w Sopocie ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Maturzystka zaginęła 10 lat temu. Według nieoficjalnych informacji, poszukiwania na razie nie przyniosły przełomu w sprawie.

Piątkowe przeszukiwanie działek w Sopocie zakończyło się po zapadnięciu zmroku. Funkcjonariusze dysponujący specjalistycznym sprzętem przez dwa dni penetrowali teren działki, na której przebywała przed zaginięciem Iwona Wieczorek. Dziesięć lat temu maturzystka wraz ze znajomymi była na grillu w ogródku, który należy do rodziny jej znajomego. Po grillowaniu towarzystwo poszło do sopockiego klubu.

 

Policjanci znaleźli kawałek materiału

 

Jak podało radio RMF FM, w pobliskim oczku wodnym funkcjonariusze znaleźli kawałek materiału mogący być fragmentem bielizny. Materiał jest bardzo złym stanie i zostanie poddany dodatkowym badaniom. Radio jednocześnie podkreśla, że nie wiadomo, czy znaleziony fragment materiału ma jakikolwiek związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek.

 

ZOBACZ: Nowe poszukiwania Iwony Wieczorek. Nieoficjalnie: znaleziono fragment odzieży

 

Od zaginięcia 19-latki minęło prawie dziesięć lat. Na terenie, który był w ostatnich dwóch dniach przeszukiwany byli już policjanci, choć działka nie była wcześniej tak dokładnie sprawdzana.

 

Prokuratura Krajowa i policja nie komentują wyników dwudniowych poszukiwań.

 

Iwona Wieczorek zaginęła latem 2010 roku. 19-letnia dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy nie dotarła do domu.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie