Nowe ustalenia w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek. Policja planuje kolejne przeszukanie

Polska
Nowe ustalenia w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek. Policja planuje kolejne przeszukanie
YouTube/Lampart Group S.A.

Gdańska policja zaplanowała nowe czynności śledcze związane z zaginięciem w 2010 r. Iwony Wieczorek, której ciało nie zostało dotychczas odnalezione. Funkcjonariusze mają "przeszukiwać pewien obszar" w Trójmieście we wtorek. Policja poinformowała, że ma "nowe ustalenia", jednak nie podała, gdzie będą prowadzone poszukiwania.

Funkcjonariusze "będą przeszukiwać pewien teren na obszarze Gdańska". Policja nie informuje, gdzie dokładnie będzie prowadzić te czynności, wiadomo jednak, że zakończą się one we wtorek - poinformował Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

Przeszła z Sopotu do Gdańska i zniknęła

 

 

Sienkiewicz dodał, że zaplanowane poszukiwania to efekt kontynuacji pracy policji nad sprawą zaginięcia młodej kobiety.

 

Zaginięcie 19-latki to jedna z najbardziej tajemniczych spraw ostatnich lat. Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 r. Nad ranem odłączyła się od grupy znajomych, z którymi przebywała w Sopocie i - jak zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego - poszła samotnie deptakiem biegnącym przez nadmorski park i las w kierunku Gdańska, gdzie mieszkała.

 

Jednak do domu nigdy nie dotarła, a jej los pozostaje nieznany.

 

Przesłuchano około 300 osób

 

W trakcie umorzonego w 2012 r. śledztwa dotyczącego zaginięcia 19-latki przesłuchano około 300 świadków. W czasie postępowania co najmniej dwukrotnie przeszukano plaże i wydmy oraz pas nadmorski w okolicach, w których była widziana Iwona. Sprawdzono m.in. stawy i studzienki kanalizacyjne. Przeszukano miejsca wskazane przez jasnowidzów, którzy skontaktowali się z policją lub rodziną zaginionej.

 

Mimo umorzenia postępowania policja i prokuratura nadal pracują nad przypadkiem Iwony Wieczorek, przesłuchują kolejne osoby, prowadzą też poszukiwania w terenie.

 

W 2017 r. przeprowadzono kompleksowe badania pasa nadmorskiego, które objęły 14 hektarów terenu parkowego i leśnego. Prowadzono je z pomocą georadaru, wykrywaczy metalu, koparek, a także psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu zwłok. Policja informowała, że teren został bardzo dokładnie sprawdzony. Nie natrafiono jednak na nic, co pozwoliłoby rozwiązać zagadkę zaginięcia młodej kobiety. 

 

Ostatnie nagrania nastolatki z monitoringu

 

We wrześniu 2017 roku pomorska policja opublikowała w internecie nagrania z monitoringu, które miały pomóc ustalić nowych świadków w tej sprawie.

 

maw/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie