Fogiel o Tusku: przykre, że z byłego polskiego premiera tyle zostało

Polska
Fogiel o Tusku: przykre, że z byłego polskiego premiera tyle zostało
Polsat News

- Od dłuższego czasu Donald Tusk wybrał taką metodę funkcjonowania w życiu politycznym, że pisze na Twitterze coś bardzo kontrowersyjnego, niby złośliwego, niby żartobliwego, ale tak naprawdę stara się wsadzić kij w mrowisko - powiedział w "Graffiti" Radosław Fogiel wicerzecznik PiS, członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

- Przykre, że z byłego polskiego premiera tyle zostało - dodał.

 

Tomasz Machała pytał swojego gościa o wpis szefa EPP na Twitterze. Tusk napisał: "po tym, jak okradli PCK, trudno się dziwić, że chcą zarobić na epidemii". Odniósł się w ten sposób do doniesień o tym, że zamówienie rządu na testy na koronawirusa ma realizować firma, której udziałowcem jest osoba związana z PiS.

 

 

- Apelowali wszyscy - prezydent, premier, również część opozycji, żeby nie upolityczniać sprawy koronawirusa. To, co robi Tusk i część opozycji, próba bicia piany i doszukiwania się dziury w całym, jest mało odpowiedzialne - podkreślił Fogiel.

 

- Premier będzie się regularnie spotykał z przedstawicielami opozycji i to jest poważne zachowanie w przypadku kryzysu - dodał.

 

"Wszystko będzie absolutnie przejrzyste"

 

Jak zaznaczył, "sprawa jest absolutnie czysta, tam nie ma się czego doszukiwać".

 

Fogiel był pytany, czy może zapewnić, że w przypadku koronawirusa "nie będzie żadnego kolesiostwa, nepotyzmu, żadnych znajomości przy załatwianiu kontraktów". - Mogę zapewnić, że wszystko będzie absolutnie przejrzyste" - odpowiedział. "Mogę zapewnić, że będzie tutaj przede wszystkim dobro pacjentów brane pod uwagę, a równocześnie rząd będzie korzystał ze wszystkim możliwych środków, żeby to, co jest niezbędne, to, co jest Polsce potrzebne, zapewnić - dodał.

 

WIDEO: zobacz całą rozmowę z wicerzecznikiem PiS

  

 

ZOBACZ: Niezapowiadane spotkanie prezydenta i prezesa PiS

 

Pytany o spotkanie prezydenta z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, wicerzecznik partii odpowiedział: "w czasie kampanii nie jest niczym nadzwyczajnym, że kandydat na prezydenta spotyka się z szefem partii, która go popiera". Zaprzeczył, że doszło do kłótni i podkreślił, że nie będzie komentował plotek. - Nic nie wiem o tym, żeby Andrzej Duda żądał dymisji prezesa TVP Jacka Kurskiego - dodał.

 

Polityk został również zapytany, czy sztab prezydenta Andrzeja Dudy jest gotowy, że w trakcie kampanii wyborczej ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem nie będzie można odbywać spotkań z mieszkańcami, Fogiel odpowiedział: "Wolelibyśmy oczywiście tego uniknąć, bo spotkania są solą kampanii, ale jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze".

 

ZOBACZ: 2 mld dla TVP? Prezydent miał postawić ultimatum. "Sensacyjne doniesienia"

 

Dopytywany, na co w przypadku zakazu organizacji spotkań, to na co wówczas sztabowcy postawią i czy będzie to internet, Fogiel wymienił: internet, telewizję, radio i gazety. - Myślę, że trzeba będzie szukać zastępczych kanałów komunikacji - dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie