Niezapowiadane spotkanie prezydenta i prezesa PiS

Polska
Niezapowiadane spotkanie prezydenta i prezesa PiS
Polsat News
Jarosław Kaczyński w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

We wtorek po godz. 21:30 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O spotkaniu wcześniej nie informowano. Trwało około 20 minut.

W BBN był także szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Tematem spotkania mogła być kampania wyborcza prezydenta Dudy lub ustalenia ws. tzw. ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla mediów publicznych.

 

WIDEO: relacja reporterki Polsat News.

  

 

ZOBACZ: "Sztab Dudy ma wielką żabę do zjedzenia. Nawet Jarosław Kaczyński nie pomoże"

 

13 lutego Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej, która przyznaje rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla publicznej telewizji i radia. Opozycja proponowała, aby te pieniądze przeznaczyć na onkologię.

 

Nowela trafiła na biurko prezydenta, który ma 21 dni - od czasu, gdy ustawa znalazła się w Kancelarii Prezydenta - na decyzję, czy ją podpisać, zawetować bądź skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

 

"Prezes się nie zgadza" 

 

W poniedziałek Wirtualna Polska poinformowała, że prezydent "zażądał od przewodniczącego Czabańskiego odwołania przez Radę Mediów Narodowych prezesa TVP Jacka Kurskiego". Jeśli tak się stanie, prezydent Duda miał obiecać podpisać ustawę.

 

"Prezydent chce, by decyzja w sprawie prezesa TVP zapadła do końca tygodnia" - napisał portal, powołując się na relacje źródeł z Pałacu Prezydenckim.

 

ZOBACZ: "Decyzja prezydenta jest otwarta". Szczerski ws. rekompensaty dla TVP

 

"Jeśli Jacek Kurski zaś - informują nasze źródła z otoczenia głowy państwa - pozostanie na stanowisku prezesa TVP, prezydent ustawę o 2-miliardowej rekompensacie zawetuje" - czytamy.

 

Jednak - według informacji WP - na odwołanie Kurskiego nie zgadza się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie