Wykoleił się pociąg w Malczycach. "Było słychać jeden wielki huk"

Polska
Wykoleił się pociąg w Malczycach. "Było słychać jeden wielki huk"
Filip

Lokomotywa i siedem wagonów pociągu towarowego wykoleiły się we wtorek w Malczycach (powiat średzki, woj. dolnośląskie) około godz. 19. - Osoby postronne mówią, że było tylko słychać jeden wielki huk - zrelacjonował dla polsatnews.pl pan Filip, który znalazł się na miejscu zdarzenia.

W wyniku zdarzenia jeden z wagonów znalazł się na bezpośrednio z nim sąsiadującym. W składzie tego pociągu, który przewoził kruszywo, znajdowało się w sumie 35 wagonów.

 

- Nikomu nic się nie stało, nikt nie jest zagrożony. Po naszej stronie leży ustalenie, czy maszynista był trzeźwy - przekazała asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jak dodała, na razie za wcześnie jest na wskazanie przyczyny wykolejenia. 

 

Na miejscu jest też pięć jednostek straży pożarnej. 

 

Możliwe utrudnienia w ruchu pociągów

 

- Nikt nie został poszkodowany. Nie ma zagrożenia dla środowiska. Uszkodzona jest sieć trakcyjna. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja. Wstrzymano ruch pociągów na trasie Wrocław – Legnica. Wprowadzana jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Miękinia – Legnica - przekazał rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

Poinformował, że został powołany specjalny zespół zarządzania, który ma za zadanie koordynować organizację przewozów na trasie Wrocław – Legnica.

 

- Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są przez drużyny konduktorskie oraz na stacjach i przystankach - przekazał rzecznik.

wka/ pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie