Plantacja konopi indyjskich na Śląsku. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn [ZDJĘCIA]

Polska
Plantacja konopi indyjskich na Śląsku. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn [ZDJĘCIA]
cbsp.policja.pl
Profesjonalna plantacja zorganizowana była w miejscowości Gorzyce

Funkcjonariusze warszawskiego zarządu CBŚP ujawnili w Wodzisławiu Śląskim plantację konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty i trafili do aresztu. Zlikwidowana plantacja składała się z 300 krzewów konopi, z których przestępcy mogli uzyskać blisko 7 kilogramów marihuany.

Policjanci wpadli na trop grupy przestępczej z terenu Śląska, której członkowie współpracują z warszawskimi przestępcami. Źródłem ich dochodu stało się przede wszystkim nielegalne wytwarzanie oraz obrót wyrobami tytoniowymi. Część grupy zaangażowała się również w organizację miejsc, w których nielegalnie uprawiała konopie indyjskie. Wyprodukowany narkotyk trafiał do odbiorców z terenu Śląska.

 

Zabezpieczono ponad 300 krzewów

 

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, gdzie znajduje się jedno z takich miejsc w okolicach Wodzisławia Śląskiego. Profesjonalna plantacja zorganizowana była na posesji w miejscowości Gorzyce. W sumie zabezpieczonych zostało tam ponad 300 krzewów, z których przestępcy mogliby uzyskać blisko 7 kilogramów marihuany.

 

ZDJĘCIA: Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

 

Cbsp.policja.pl
Cbsp.policja.pl
Cbsp.policja.pl
Cbsp.policja.pl
Cbsp.policja.pl

 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy sprawowali bezpośredni nadzór nad uprawą roślin. 36-letni Łukasz A. oraz 34-letni Dariusz L., który był notowany za posiadanie środków odurzających. Usłyszeli zarzuty uprawy konopi. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.

 

ZOBACZ: Ogromna plantacja konopi w piwnicach hali magazynowej. Zatrzymano dwie osoby

 

Sprawę do dalszego prowadzenia przejęli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz miejscowa prokuratura.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie