Ogromna plantacja konopi w piwnicach hali magazynowej. Zatrzymano dwie osoby

Polska
Ogromna plantacja konopi w piwnicach hali magazynowej. Zatrzymano dwie osoby
CBŚP

Ponad 1350 krzewów oraz 16 kg marihuany przejęli policjanci CBŚP w miejscowości Brzeziny (Łódzkie). Plantacja była ukryta w hali magazynowej. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 15 lat więzienia.

Łódzcy mundurowi z CBŚP od kilku miesięcy pracują nad rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się produkcją i wprowadzaniem do obrotu dużych ilości marihuany.
 

W piwnicach

 
Ustalenia mundurowych wskazywały, że narkotyk był pozyskiwany z dużej plantacji konopi znajdującej się w województwie łódzkim.

 

Na początku tygodnia CBŚP przeprowadziło akcję w miejscowości Brzeziny. Tam mundurowi zlikwidowali gigantyczną uprawę konopi indyjskich, która była ukryta w hali magazynowej. W jej piwnicach rosło ponad 1350 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Policjanci zabezpieczyli tam też ponad 16 kilogramów wysuszonej marihuany, przygotowanej do sprzedaży.

 

ZOBACZ: CBŚP wraz z niemiecką policją rozbiło grupę handlarzy narkotyków

 

Mundurowi znaleźli także prawie 170 gramów haszyszu, który prawdopodobnie również był produkowany na miejscu.

 

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że plantacja, gdzie znajdowały się rośliny w różnych fazach wzrostu, a także szczepione były sadzonki, dawała możliwość uzyskiwania gotowego narkotyku co kilka tygodni.

 

WIDEO: CBŚP ujawniło plantacje konopi indyjskich

  

Do 15 lat więzienia

 

Podczas działań zatrzymano dwie osoby. Mężczyźni są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w ramach której uprawiano ziele konopi indyjskich. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 15 lat więzienia. 

 

ZOBACZ: Europejskie uderzenie w baronów narkotykowych - 1,3 tony kokainy i 399 zatrzymanych. Sukces CBŚP

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Śledztwo jest w toku i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Obecnie policjanci CBŚP wspólnie z Łódzkim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi ustalają szczegóły sprawy, m.in. kto miał być odbiorcą marihuany oraz dokąd miała ona trafić. 

pgo/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie