"Handlowa niehandlowa". Warszawska galeria będzie otwarta mimo zakazu

Biznes
"Handlowa niehandlowa". Warszawska galeria będzie otwarta mimo zakazu
Facebook/Galeria Północna
W centrum handlowym otwartych ma być ponad 50 sklepów i lokali usługowych

W niedzielę 8 marca, mimo obowiązującego zakazu handlu, jedna z warszawskich galerii planuje otworzyć ponad 50 sklepów i lokali usługowych. Będzie to jak najbardziej legalne, gdyż za ladą wszystkich sklepów mają stanąć ich właściciele. Nietypowa akcja zwróciła uwagę Państwowej Inspekcji Pracy, która zapowiedziała tego dnia kontrole w centrum handlowym.

W niedzielę 8 marca będzie obowiązywał zakaz handlu. Jednak dla wszystkich tych, którzy nie mogą się doczekać niedzielnych zakupów, jest dobra wiadomość.

 

ZOBACZ: Opodatkowanie hipermarketów. To orzeczenie TSUE może mieć znaczenie dla Polski


W najbliższą niedzielę zakupy będzie można zrobić w Galerii Północnej w Warszawie. Tego dnia otwartych będzie tam ponad 50 sklepów i lokali usługowych.

 

"Staramy się działać niestandardowo"


- Od samego początku staramy się działać niestandardowo oraz realizować wyróżniające się na rynku projekty, przynoszące wymierne korzyści zarówno klientom, jak i naszym najemcom. W myśl tej koncepcji powstała właśnie "Handlowa niehandlowa". Tego dnia na terenie naszego centrum otwartych będzie ponad 50 sklepów i salonów usługowych, w tym również znanych i cenionych marek - wyjaśniała Emilia Szkudlarek, dyrektor marketingu Galerii Północnej.

 

 

Inicjatywa nie oznacza, że zostanie złamane prawo o ograniczeniu handlu w niedziele. W Galerii Północnej za sklepowymi ladami staną właściciele sklepów, co zgodne z prawem pozwala na otwarcie placówki.


Nietypowa akcja zwróciła jednak uwagę Państwowej Inspekcji Pracy, która zapowiada tego dnia kontrole w centrum handlowym.

 

Najbliższa niedziela handlowa przed Wielkanocą


Najbliższa niedziela handlowa przypadnie 5 kwietnia - tydzień przed Wielkanocą.


Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

 

ZOBACZ: Co warto mieć w domu na wypadek epidemii? Urząd przygotował listę


Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, kawiarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach i w sklepach z prasą.


Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

dk/grz/ polsatnews.pl,wiadomoscihandlowe.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie