"Sztab Dudy ma wielką żabę do zjedzenia. Nawet Jarosław Kaczyński nie pomoże"

Polska
"Sztab Dudy ma wielką żabę do zjedzenia. Nawet Jarosław Kaczyński nie pomoże"
PAP/ Piotr Nowak

- Nie chciałbym być w skórze sztabowców prezydenta, bo mają wielką żabę do zjedzenia. Myślę, że nawet wytrawny strateg i polityk jakim jest poseł Kaczyński nie podsunie rozwiązania - powiedział w "Wydarzeniach i Opiniach" Tomasz Trela. Szef sztabu Roberta Biedronia odniósł się w ten sposób do sytuacji prezydenta, który do piątku musi podjąć decyzję ws. ustawy abonamentowej i 2 mld zł dla TVP.

- Do piątku prezydent Duda ma czas na podjęcie decyzji w sprawie ws. ustawy abonamentowej: czy ją podpisze, skieruje do Trybunału Konstytucyjnego lub zawetuje. Wczoraj w mediach prognozowano, że prezydent chce dymisji prezesa TVP Jacka Kurskiego lub że zgłosi weto do ustawy. Czy poleci głowa Jacka Kurskiego? Co na ten temat mówi się w Prawie i Sprawiedliwości? - z takim pytaniem prowadzący program "Wydarzenia i Opinie" zwrócił się do wiceministra infrastruktury Marcina Horały.

 

- Ja nie zajmuję się komentowaniem plotek, to nie moje kompetencje - odpowiedział Horała.

 

Trela: nawet Kaczyński nie pomoże

 

Drugi z gości programu, poseł Lewicy Tomasz Trela, odparł. że "sztabowcy pana prezydenta mają wielki problem".

 

- Z jednej strony jest tak: jak prezydent tej ustawy nie podpisze, to wśród swojego elektoratu PiS-owskiego powie, że się ugiął. Jak go podpisze, będzie wielka awantura polityczna i ludzie powiedzą:"dwa miliardy złotych na telewizję, a brakuje na to, na to, na to". Jak zawetuje, to znów powiedzą: "zawetował, ale pewnie po wyborach prezydenckich, jak przegra wybory, a będzie zaprzysiężenie nowego prezydenta, to pewnie będzie chciał wtedy podpisać". Jest klincz - ocenił.

 

WIDEO: Trela o możliwej decyzji prezydenta ws. ustawy abonamentowej

  

 

Szef sztabu Roberta Biedronia podkreślił, że "nie chciałby być w skórze sztabowców prezydenta Dudy, bo mają wielką żabę do zjedzenia. Muszą tę żabę zjeść i myślę, że nawet wytrawny strateg i wytrawny polityk jakim jest Jarosław Kaczyński nie podsunie rozwiązania.

 

- Co najwyżej poseł Kaczyński może powiedzieć tak:"drogi Andrzeju, musisz sobie poradzić. To jest twoja odpowiedzialność" - mówił Trela.

 

"Kurski jest nienaruszalny"

 

Natomiast odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP jest zdaniem polityka Lewicy równie mało prawdopodobne, "jak rezygnacja Jarosława Kaczyńskiego z funkcji szefa Prawa i Sprawiedliwości".

 

- Emanacją mediów publicznych jest Jacek Kurski i Jacek Kurski ma trwać. Jest nienaruszalny, dlatego że robi dla PiS-u propagandę w publicznych mediach - kontynuował. 

 

- Czy wyobraża sobie pan sytuację, że prezydent Duda zgłasza w piątek weto do tej ustawy? - zwrócił się z kolei do Marcina Horały Bogdan Rymanowski. 

 

- Mam niezwykle bujną wyobraźnię, więc oczywiście mogę sobie to wyobrazić - zapewnił Horała.

 

Poprzednie odcinki programu można zobaczyć tutaj.

emi/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie