Filipiny: uzbrojony mężczyzna przetrzymuje zakładników w centrum handlowym

Świat
Filipiny: uzbrojony mężczyzna przetrzymuje zakładników w centrum handlowym
PAP/EPA/ALEJANDRO ERNESTO PEREZ ESTRADA
Do centrum handlowego wkroczyła policja

Uzbrojony, zwolniony niedawno z pracy ochroniarz wziął w poniedziałek jako zakładników około 30 osób w centrum handlowym w San Juan w regionie metropolitalnym stolicy Filipin, Manili - poinformowała filipińska policja. Jedna osoba została postrzelona.

Policja przekazała, że ma informacje, iż podejrzany był kiedyś ochroniarzem w tym centrum handlowym i że narzekał na "nierówne traktowanie". Zakładnicy są pracownikami centrum handlowego; może ich być 30-40.

 

Postrzelił jedną osobę 

 

Do centrum handlowego wkroczyła policja - podała agencja. Burmistrz San Juan Francis Zamora powiedział, że napastnik postrzelił jedną osobę, która została zabrana do szpitala i obecnie jest w stabilnym stanie.

 

 

Zamora poinformował, że policyjny negocjator próbuje rozmawiać z napastnikiem.

 

- Czuł się źle, ponieważ został zwolniony z posady ochroniarza - dodał.

 

Prawdopodobnie ma granat

 

Mężczyzna próbował nakłonić innych ochroniarzy, aby przyłączyli się do niego, jednak ci odmówili. Jeden z zakładników krzyczał, że napastnik oprócz pistoletu ma granat, ale policja nie była w stanie tego od razu potwierdzić - powiedział Zamora.

 

- Ewakuowaliśmy wszystkich ludzi z centrum handlowego - dodał burmistrz.

 

Centrum handlowe w San Juan jest popularne ze względu na liczne restauracje, sklepy, bary i bazar. Znajduje się w pobliżu ekskluzywnego kompleksu mieszkalnego i klubu golfowego, a także komendy głównej policji i dowództwa wojskowego w 12-milionowej metropolii

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie