Franciszek zachorował. Nie weźmie udziału w rekolekcjach

Świat
Franciszek zachorował. Nie weźmie udziału w rekolekcjach
PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
Kłopoty zdrowotne papieża trwają od Środy Popielcowej

Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że z powodu przeziębienia musi odwołać swój udział w rekolekcjach wielkopostnych pod Rzymem. Miał na nie pojechać do miasteczka Ariccia po południu ze współpracownikami z Kurii Rzymskiej.

O swej decyzji papież poinformował wiernych podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański.

 

Zwracając się do ludzi zebranych na placu Świętego Piotra podkreślił: "Proszę was, byście pamiętali w modlitwie o rekolekcjach Kurii Rzymskiej, które rozpoczną się dziś wieczorem w Ariccii. Niestety przeziębienie zmusza mnie do tego, bym w tym roku w nich nie uczestniczył".

 

- Stąd będę śledził rozważania. Duchowo łączę się z Kurią i ze wszystkimi osobami, które przeżywają chwile modlitwy, odbywając rekolekcje w domu - mówił Franciszek.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek anuluje audiencje. Odwołane piątkowe modły w Iranie

 

Po raz pierwszy papież Franciszek nie weźmie udziału w rekolekcjach dla Kurii Rzymskiej, organizowanych co roku w kościelnym domu niedaleko Wiecznego Miasta.

 

Począwszy od czwartku papież ograniczył swe obowiązki i audiencje, co Watykan wyjaśnił "lekką niedyspozycją". Także w czasie niedzielnego spotkania z wiernymi papież kaszlał.

 

- Jestem zasmucony wiadomościami na temat wielu ludzi pozbawionych dachu nad głową, tylu mężczyzn, kobiet i dzieci wypędzonych z powodu wojny, tylu migrantów, którzy proszą o schronienie i o pomoc - oświadczył papież. Podkreślił, że w tych dniach problem ten nasilił się, co było nawiązaniem do exodusu syryjskich uchodźców zmierzających w stronę Europy. - Módlmy się za nich - wezwał Franciszek.

bia/zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie