Koronawirus w szkole? Trwa dezynfekcja podstawówki w Kołobrzegu

Polska
Koronawirus w szkole? Trwa dezynfekcja podstawówki w Kołobrzegu
www.e-kg.pl
W Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu trwa dezynfekcja

Do momentu wykluczenia koronawirusa u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 ta nie będzie czynna - poinformowała w niedzielę na konferencji prasowej prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska. 10-letnia dziewczynka w sobotę trafiła do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie.

- W sobotę w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację, że dziecko z kołobrzeskiej szkoły zostało przewiezione do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej celem wykluczenia występowania koronawirusa – poinformowała w niedzielę Mieczkowska.

Dodała, że chodzi o uczennicę Szkoły Podstawowej nr 6, w której od godzin porannych trwa dezynfekcja.

 

- Zgodnie z procedurą i zaleceniami wojewody, inspektora sanitarnego szkoła ta do momentu wykluczenia występowania koronawirusa u dziecka nie będzie czynna – zaznaczyła.

 

Wróciła z Indonezji

 

Zgodnie z informacją przekazaną na konferencji przez dyrektora kołobrzeskiego sanepidu Jacka Ekk-Cierniakowskiego, wyniki badań powinny być znane we wtorek lub w środę. Dyrektor powiedział, że "dziecko jest w stanie dobrym". - Uspokajam, wszystkie działania są podjęte w celu wykluczenia koronawirusa. Wdrażamy te wszystkie środki jako profilaktyczne. Nie ma żadnego zagrożenia w pozostałych szkołach – zaznaczył.

 

Prezydent Kołobrzegu podkreśliła, że decyzja o zamknięciu SP nr 6 musiała zapaść, bo nie było możliwości wyizolowania jednej klasy. - Wiemy, z której klasy jest to dziecko. (…) Przez pięć dni od zakończenia ferii zimowych to dziecko uczęszczało do szkoły i dlatego, działając z wielką rozwagą, (…) podjęliśmy taką decyzję o zamknięciu szkoły do momentu wykluczenia wirusa – powiedziała Mieczkowska.

 

ZOBACZ: Powstanie zespół resortu nauki ds. koronawirusa. Zapowiedział go Gowin

 

P.o. rzecznika prasowego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego szpitala zespolonego w Szczecinie Mateusz Iżakowski potwierdził, że w sobotę do szpitala trafiła 10-letnia dziewczynka z Kołobrzegu, która według informacji przekazanych przez rodziców, wróciła z Indonezji. - Lekarze szpitala wojewódzkiego przeprowadzili badani, z których wynika, że dziewczynka zachorowała na grypę. Jednak profilaktycznie pobrano od niej próbki, które zostaną przesłane do PZH - podał Iżakowski.

 

Dodał, że na oddziale zakaźnym szpitala wojewódzkiego w Szczecinie przebywają łącznie z 10-latką trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. Wyniki badań próbek od dwóch wcześniej przyjętych na oddział powinny być znane najdalej w poniedziałek.

 

Spotkania z sanepidem

 

W Kołobrzegu we wtorek po feriach zimowych odbyło się spotkanie z sanepidem, szefem sztabu kryzysowego oraz dyrektorami szkół i przedszkoli. Omówione były procedury postępowanie na wypadek takiej sytuacji.

 

ZOBACZ: Miała podejrzenie koronawirusa, na diagnozę czekała 88 godzin. "To nie wirus nas wykończy"

 

W niedzielę zorganizowano kolejne spotkanie w poszerzonym składzie, z przedstawicielami wszystkich jednostek podległych urzędowi miasta.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie