Powstanie zespół resortu nauki ds. koronawirusa. Zapowiedział go Gowin

Polska
Powstanie zespół resortu nauki ds. koronawirusa. Zapowiedział go Gowin
KPRM/Adam Guz

W związku z rozprzestrzenianiem się na świecie koronawirusa jutro powołany zostanie zespół, który będzie koordynował działania, wprowadzał wspólne praktyki na polskich uczelniach i monitorował sytuację - powiedział w niedzielę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Zespół będzie powołany we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). - Jesteśmy też w kontakcie z konferencjami rektorów regionalnych - w poszczególnych ośrodkach akademickich - mówił na niedzielnej konferencji wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

ZOBACZ: Włosi zmieniają styl życia z powodu koronawirusa

 

Resort poinformował za pośrednictwem medium społecznościowego, że zespół ten ma opracować wytyczne i rekomendacje dla uczelni i podmiotów nauki w zakresie m.in zajęć dydaktycznych, mobilności, organizowania wydarzeń masowych na obiektach uczelni, funkcjonowania akademików i stołówek, zasady odwoływania zajęć i usprawiedliwiania nieobecności.

 

Szef resortu nauki przypomniał na niedzielnej konferencji prasowej, że w piątek wydał komunikat zawierający zalecenia dla polskich uczelni i instytutów naukowych, aby zawiesić wymianę studentów, doktorantów i naukowców z tym krajami i regionami, które przez Główny Inspektorat sanitarny wskazywane są jako źródło rozprzestrzeniania się koronawirusa.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie