Przewoził marihuanę wartą 2,4 mln zł. Miał fałszywe dokumenty, był poszukiwany

Polska
Przewoził marihuanę wartą 2,4 mln zł. Miał fałszywe dokumenty, był poszukiwany
CBŚP
Mężczyzna przewoził ponad 80 kg marihuany

Policjanci CBŚP przejęli ponad 80 kg marihuany, wartej około 2,4 mln zł. Kierowca auta, w którym ukryto narkotyki, miał sfałszowane dokumenty i był poszukiwany. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy, gdzie 32-latkowi przedstawiono zarzut m.in. dotyczący udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Policjanci odkryli narkotyki w samochodzie dostawczym na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Jak się okazało, 32-latek, który kierował autem, przewoził ponad 80 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 2,4 mln zł.


Funkcjonariusze odkryli narkotyki w kartonach części ładunkowej pojazdu, pomiędzy sprzętem RTV i AGD.


Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Dowód osobisty i prawo jazdy wystawiono na nazwisko innego mieszkańca Inowrocławia. Sam kierowca był poszukiwany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Słowak przewoził w bagażniku 18 kilogramów narkotyków


Zatrzymanego mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie przedstawiono mu zarzuty udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 12 lat.


Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

prz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie