6-latek pod wpływem narkotyków trafił do szpitala. W domu ojca "plantacja marihuany"

Polska
6-latek pod wpływem narkotyków trafił do szpitala. W domu ojca "plantacja marihuany"
Polsat News
Po dobie 6-latek został wypisany do domu w stanie ogólnym dobrym

Będący pod wpływem twardych narkotyków 6-latek trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Chłopiec został już wypisany do domu w stanie dobrym. Policja zatrzymała jego ojca w jednej z miejscowości w powiecie suskim (woj. małopolskie).

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka krakowskiego szpitala Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, chłopiec został przewieziony tam w niedzielę ze szpitala w Suchej Beskidzkiej. Podejrzewano, że zażył on środki odurzające. Badania potwierdziły, że przyjął twarde narkotyki. Po dobie 6-latek został wypisany do domu w stanie ogólnie dobrym. Placówka powiadomiła o zdarzeniu policję.

 

Lokalne media informują, że w organizmie chłopca wykryto kokainę i amfetaminę. "Do przyjęcia przez dziecko narkotyków miało dojść w weekend, podczas gdy sześciolatek przebywał pod opieką ojca w jednej z podjordanowskich miejscowości" - poinformował portal sucha24.pl.

 

Ojciec chłopca uprawiał marihuanę

 

Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji przekazała, że w jednej z miejscowości w powiecie suskim zatrzymany został 35-letni ojciec dziecka, który się nim opiekował. W jego domu znaleziono plantację marihuany składającą się z 30 krzaków oraz susz. Przebywał tam też jego 43-letni kolega - funkcjonariusze znaleźli przy nim 1,5 grama amfetaminy.

 

ZOBACZ: Młody raper zatrzymany z narkotykami. Nieoficjalnie: to brat polityka Solidarnej Polski

 

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani we wtorek w Prokuraturze Rejonowej w Suchej Beskidzkiej. Ojcu postawiono zarzuty uprawy i posiadania narkotyków oraz narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Drugiemu z mężczyzn - posiadania narkotyków.

bia/ PAP, sucha24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie