Bosak: jestem jedynym prawicowym kandydatem w tych wyborach

Polska
Bosak: jestem jedynym prawicowym kandydatem w tych wyborach
Polsat News
- Jestem jedynym prawicowym kandydatem w tych wyborach - stwierdził Krzysztof Bosak.

- Prezydent Andrzej Duda nie jest prawicowym kandydatem, ponieważ nie wyszedł nigdy z żadną konserwatywną inicjatywą, natomiast autoryzuje lewicowe reformy PiS - powiedział w "Graffiti" kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

Prowadzący "Graffiti" Tomasz Machała zapytał Krzysztofa Bosaka o brak wyższego wykształcenia. - Konkurencyjne sztaby chciałyby budować swoją kampanię na próbach atakowania konkurencji zamiast stanąć do debaty - ocenił kandydat Konfederacji.

 

- Ja nie mam dyplomu, natomiast wykształcenia mam, jak sądzę, dobre. Wiedzę mam większą niż wielu innych polityków czy nawet ludzi z tytułem doktorskim i pokazuje to codziennie w dyskusjach, w swojej pracy - podkreślił.

 

Jak wyjaśnił, "dobre wykształcenie" to wykształcenie interdyscyplinarne. - Ja studiowałem w trybie dziennym architekturę, a na studiach zaocznych ekonomię i filozofię - powiedział.

 

ZOBACZ: Działacze Konfederacji zaatakowani podczas zbierania podpisów w Poznaniu

 

Bosak przyznał, iż nie pamięta sytuacji, żeby w którejś debacie ktoś złapał go na niewiedzy. - To ja raczej przeciwników politycznych punktuję za ich niewiedzę - powiedział.

 

"Z populizmu ekonomicznego zrobił znak firmowy"

 

Krzysztof Bosak stwierdził w "Graffiti", że jest jedynym prawicowym kandydatem w wyborach prezydenckich. - Andrzej Duda jest kandydatem co najwyżej centrowym - dodał.

 

Dopytywany, czemu w jego ocenie prezydent Duda nie jest konserwatywny, Bosak odpowiedział: "Nie wyszedł nigdy z żadną konserwatywną inicjatywą, natomiast autoryzuje wszystkie lewicowe reformy PiS".

 

WIDEO: Krzysztof Bosak w "Graffiti".

  

 

Wymienił w tym miejscu podwyżkę podatków i najwyższą od ośmiu lat inflację. - (Prezydent - red.) nigdy nie zawetował żadnej ustawy związanej z lewicową polityką gospodarczą PiS. Co więcej, jeździ po całym kraju i się tym chwali - powiedział.

 

Bosak ocenił, że prezydent Duda "z populizmu ekonomicznego zrobił swój znak firmowy".

 

Dotychczasowe odcinki "Graffiti" można obejrzeć w zakładce "Programy".

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie