Działacze Konfederacji zaatakowani podczas zbierania podpisów w Poznaniu

Polska
Działacze Konfederacji zaatakowani podczas zbierania podpisów w Poznaniu
Polsat News
Zaatakowani działacze zbierali podpisy pod listami poparcia dla kandydata na urząd Prezydenta RP Krzysztofa Bosaka

Dwóch działaczy Konfederacji, którzy w niedzielę zbierali podpisy poparcia pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka w wyborach na prezydenta RP, zostało zaatakowanych w centrum Poznania. Według lokalnych mediów jeden z mężczyzn został uderzony, drugi zaatakowany gazem pieprzowym.

O ataku na działaczy Konfederacji poinformowały w niedzielę lokalne media, powołując się na wpis prezesa zarządu okręgowego partii w Poznaniu Jakuba Mierzejewskiego w mediach społecznościowych.

 

 

 

Policja potwierdza

 

Jak podano, "około godziny 13 w centrum Poznania na ul. Półwiejskiej w okolicy pomnika Starego Marycha doszło do ataku na działaczy Konfederacji, zbierających podpisy pod listami poparcia dla kandydata na urząd Prezydenta RP Krzysztofa Bosaka. Nieznani sprawcy jednego z uczestników zbiórki zaatakowali gazem pieprzowym, drugi został uderzony w głowę. Sprawa została zgłoszona na Komisariacie Policji Poznań Stare Miasto".

 

ZOBACZ: Poseł Konfederacji radzi jak walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym

 

Podkom. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji potwierdził, że rzeczywiście takie zdarzenie zostało zgłoszone policji. Jak mówił, "ze wstępnych informacji wynika, że do ataku doszło, kiedy mężczyźni pakowali się już po zbieraniu podpisów. Wtedy miały podejść do nich dwie nieznane osoby i zaatakować ich gazem pieprzowym". Garstka dodał, że poszkodowani mężczyźni złożyli zeznania. Sprawa będzie wyjaśniana.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie