Dulkiewicz podpisała się zarówno pod kandydaturą Hołowni, jak i Kidawy-Błońskiej

Polska
Dulkiewicz podpisała się zarówno pod kandydaturą Hołowni, jak i Kidawy-Błońskiej
Twitter/Szymon Hołownia
Aleksandra Dulkiewicz tłumaczyła, dlaczego podpisała się zarówno pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jak i Szymona Hołowni.

W sobotę prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotkała się w Gdańsku z Szymonem Hołownią i podpisała się pod listą poparcia dla jego kandydatury w wyborach prezydenckich. W poniedziałek powiedziała, że 10 maja zagłosuje na Małgorzatę Kidawę-Błońską.

W odpowiedzi na pytanie o to, czyją kandydaturę oficjalnie popiera, Dulkiewicz zadeklarowała, że w nadchodzących wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja zagłosuje na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Tłumaczyła też, dlaczego podpisała się zarówno pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jak i Szymona Hołowni.

 

- Zmiana prezydenta RP jest dziś kluczem do zatrzymania psucia państwa i dlatego od samego początku zapowiadałam swoje poparcie dla kandydatów prodemokratycznych, którzy wyznają fundamentalne wartości, które były dotąd kluczem do sukcesu Polski. Dlatego złożę swój podpis pod listą poparcia dla każdego kandydata, który jest za silną, opartą na wartościach Polską, zakorzenioną w Europie, ważną rolą samorządu, ale przede wszystkim za budową Polski, gdzie każdy człowiek znajdzie swoje miejsce - wyjaśniła prezydent Gdańska.

ZOBACZ: Kandydaci na prezydenta zbierają podpisy poparcia. "Mamy już więcej niż 250 tys."

 

Samorządowcy nie są jednomyślni 

 

Przekonywała, że podpis pod listą poparcia dla Hołowni złożyła, ponieważ ważna jest dla niej wysoka frekwencja i przekonanie Polek oraz Polaków do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach. - Choć Szymon Hołownia nie ma doświadczenia politycznego, ma jednak ogromne doświadczenie w działalności społecznej i wierzę, że jest w stanie zachęcić tych obywateli, którzy dotąd nie brali udziału w głosowaniu - powiedziała Dulkiewicz.

 

Gdańscy samorządowcy nie są jednomyślni w kwestii majowych wyborów prezydenckich. Kidawa-Błońska poza poparciem Dulkiewicz może również liczyć na wsparcie ze strony wiceprezydentów Gdańska - Piotra Borawskiego i Piotra Grzelaka, którzy podpisali się pod Pomorską Deklarację Poparcia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Deklarację podpisali też m.in. wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz jego zastępcy Magdalena Czarzyńska-Jachim i Marcin Skwierawski.

 

Z kolei Szymona Hołownię otwarcie wspiera z-ca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie