Kandydaci na prezydenta zbierają podpisy poparcia. "Mamy już więcej niż 250 tys."

Polska
Kandydaci na prezydenta zbierają podpisy poparcia. "Mamy już więcej niż 250 tys."
Polsat News

W piątek Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) ogłosił, że złożył w Państwowej Komisji Wyborczej 250 tys. podpisów obywateli popierających jego kandydaturę na prezydenta. - Jestem przekonany, że wielokrotnie przebijemy tę liczbę - powiedział w "Wydarzeniach i Opiniach" wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz (PiS).

Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać 100 tys. podpisów; czas na to jest do 26 marca. Ludowcom udało się zebrać 250 tys. w niespełna 10 dni.

 

W piątek Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Żarnowiec w powiecie zawierciańskim. - To super, że 250 tys. w najkrótszym w historii czasie. Możemy zebrać i milion podpisów. Tylko jesteśmy pierwsi. Wiem, że to boli inne sztaby. (…) Jesteśmy pierwsi: 250 tys. w ciągu niespełna dwóch tygodni. A będzie i pół miliona i milion tych podpisów - ocenił prezes PSL.

 

ZOBACZ: "Mówiłem Biedroniowi, że nie ma kwalifikacji, podobnie jak reszta kandydatów"

 

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz podkreślił w "Wydarzeniach i Opiniach", że PiS cały czas zbiera podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy. - Pamiętajmy, że akcja zbierania podpisów będzie skutkowała w samym momencie wyborów 10 maja - dodał.

 

Jak powiedział, jest przekonany, że PiS "wielokrotnie przebije" wynik PSL. - Co do tego jestem bardzo spokojny, bo już dzisiaj mamy o wiele więcej niż te 250 tys. Pracujemy, zbieramy - dodał.

 

WIDEO: Kandydaci na prezydenta zbierają podpisy poparcia

  

Centrum wolontariatu KO

 

Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej powiedział z kolei, że Małgorzata Kidawa-Błońska zbierze "na pewno kilkaset tysięcy podpisów". - Nie liczymy w tej chwili, ale zbieramy w całej Polsce i ilość ludzi, która się do nas przyłącza jest bardzo duża - podkreślił.

 

Joński dodał, że aby usprawnić proces zbierania podpisu, w weekend w centrum Warszawy ma zostać otwarte centrum wolontariatu dla wszystkich tych, którzy chcieliby pomóc w kampanii wicemarszałek Sejmu.

 

Poprzednie odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" dostępne są tutaj

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie