274 migrantów uratowanych na morzu nie może opuścić statku. Z powodu koronawirusa

Świat
274 migrantów uratowanych na morzu nie może opuścić statku. Z powodu koronawirusa
PAP/EPA/FRANCK ROBICHON/ zdj. ilustracyjne
274 migrantów uratowanych na morzu nie może opuścić statku. Z powodu koronawirusa

274 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym przez załogę statku organizacji pozarządowej Ocean Viking i członkowie jego załogi zostaną poddani kwarantannie - postanowiło MSW Włoch. Krok ten podjęto w ramach prewencji w związku z szerzeniem się koronawirusa.

14-dniową kwarantannę wszyscy odbędą w Pozzallo na Sycylii, gdzie zawinęła w niedzielę jednostka pływająca pod banderą Norwegii i z pochodzącym z tego kraju kapitanem. Decyzję tę podjęto zgodnie z procedurami sanitarnymi, obowiązującymi we Włoszech.

 

ZOBACZ: Zmarła trzecia osoba zarażona koronawirusem we Włoszech. Kto jest pacjentem zero?

 

W minionych dniach statek z wolontariuszami z organizacji pomocowych Sos Mediterranee i Lekarze Bez Granic przeprowadził trzy operacje ratunkowe na wodach w pobliżu brzegów Libii.

 

Wzmocniono policyjną ochronę

 

Wśród migrantów jest 195 mężczyzn, 14 kobiet i 65 nieletnich. Kilka osób od razu przewieziono do szpitala, m.in. z powodu problemów z układem oddechowym.

 

 

ZOBACZ: GIS w związku z koronawirusem odradza podróże m.in. do Włoch

 

- Na pokładzie Ocean Viking nie ma żadnego przypadku podejrzenia koronawirusa - zapewnił burmistrz Pozzallo Roberto Ammatuna, chcąc zapobiec ewentualnej psychozie wśród ludności. Wyjaśnił, że wszystkie kroki podjęto w ramach wymaganej prewencji. Jednocześnie poinformował, że wzmocniono policyjną ochronę ośrodka dla migrantów, by nie dopuścić do tego, by ktoś opuścił go bez zezwolenia.

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie