Lekarze nie chcą pracować w szpitalu w Głubczycach. Zawieszono działanie oddziału pediatrycznego

Polska
Lekarze nie chcą pracować w szpitalu w Głubczycach. Zawieszono działanie oddziału pediatrycznego
Google Street View
Dyrekcja szpitala liczy na pozyskanie lekarzy wśród obywateli państw zza wschodniej granicy Polski

Z powodu braku lekarzy do 7 marca zawieszono działalność oddziału pediatrycznego w szpitalu powiatowym w Głubczycach (woj. opolskie). Od września ubiegłego roku dyrekcji szpitala nie udało się znaleźć chętnych do podjęcia pracy w placówce. Teraz liczą, że uda się pozyskać lekarzy zza wschodniej granicy Polski

Nowoczesny oddział pediatryczny w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej zawiesił działalność we wrześniu 2019 roku. Na krótko przed zamknięciem, przygotowany na przyjęcie 22 pacjentów oddział przeszedł gruntowny remont. Jednak ze względu na brak odpowiedniej liczby lekarzy, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o zawieszeniu jego działania.

 

ZOBACZ: Polskie hospicja przepełnione. "Brakuje około 30 proc. łóżek"

 

Jak informuje opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, kończący się 22 lutego okres zawieszenia działania oddziału został przedłużony o kolejne dwa tygodnie. Dyrekcja szpitala liczy na pozyskanie lekarzy wśród obywateli państw zza wschodniej granicy Polski.

 

Lekarzy brakuje również na Śląsku

 

Podobna sytuacja miała miejsce na Śląsku, gdzie w październiku 2019 r. ograniczono przyjęcia do Oddziału Pediatrycznego szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, a świadczenia udzielano wyłącznie w trybie ostrodyżurowym. - Oddział zawieszono na trzy miesiące z powodu braków kadrowych - poinformowała dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

 

Wcześniej brak lekarzy był przyczyną zawieszenia pracy oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Dziewięcioro leczonych tam dzieci trzeba było przetransportować do innych placówek. 

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie