Donald Trump skrytykował "Parasite". "O co, do diabła, w tym chodzi?"

Kultura
Donald Trump skrytykował "Parasite". "O co, do diabła, w tym chodzi?"
PAP/EPA/BOB PEARSON
Donald Trump skrytykował jednego z tegorocznych oscarowych zwycięzców

Prezydent USA Donald Trump skrytykował w czwartek na wiecu wyborczym w Colorado Springs, w stanie Kolorado, południowokoreański film "Parasite", zwycięzcę tegorocznych Oscarów. Szczególnie nie podobało mu się, że jest to produkcja z Korei Południowej.

- O co, do diabła, w tym wszystkim chodzi? Mamy dosyć problemów z Koreą Południową w handlu. Jakby tego było mało, dali mu (filmowi - red.) tytuł najlepszego filmu roku. Czy to słuszne? Nie wiem - powiedział prezydent.

 

- Czy nie możemy mieć jeszcze czegoś w rodzaju "Przeminęło z wiatrem", "Bulwaru Zachodzącego Słońca"? Tak wiele jest wspaniałych filmów - dodał. Uczestnicy wiecu na te słowa zareagowali z entuzjazmem.

 

WIDEO: Donald Trump o "Parasite"

 

 

Najlepszy film nieanglojęzyczny

 

"Parasite", w reżyserii Bong Joon-ho, zwyciężył w tegorocznej gali Oscarów w głównej kategorii najlepszego filmu roku, stając się pierwszą nieanglojęzyczną produkcją, która zdobyła tę nagrodę.

 

ZOBACZ: "Żyjemy w spolaryzowanych czasach, polityka wchodzi w życie". Komasa po Oscarach zapowiada nowy film

 

Film opowiada historię ubogiej, bezrobotnej, czteroosobowej rodziny w zabawny sposób przenikającej do rodziny bogaczy mieszkającej w luksusowej rezydencji. Rozwój wypadków prowadzi jednak do aktów przemocy i tragedii.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie