Wiceprezydent Chełma pił alkohol z uczniami. Stracił stanowisko w mieście i w partii Gowina

Polska
Wiceprezydent Chełma pił alkohol z uczniami. Stracił stanowisko w mieście i w partii Gowina
PAP/Wojtek Jargiło
Polityk podczas wizyty w Lublinie został zapytany o to, czy incydent z udziałem byłego wiceprezydenta Chełma przyniesie konsekwencje ze strony partii

Najpierw Daniel Domoradzki stracił fotel wiceprezydenta Chełma, teraz wiadomo, że nie będzie już pełnił funkcji szefa miejskich struktur w partii Porozumienie Jarosława Gowina w Chełmie. To pokłosie upublicznienia nagrania ze studniówki z udziałem Domoradzkiego. Na krótkim filmie widać, jak były wiceprezydent Chełma pije alkohol w towarzystwie uczniów.

Wczoraj cały incydent skomentował Jarosław Gowin, który określił sytuację jako "naganną". Poparł także decyzję związaną z dymisją Domoradzkiego ze stanowiska zastępcy Jakuba Banaszka, prezydenta Chełma - podał "Dziennik Wschodni".

 

- Żałuję, bo uważam, że pan Daniel Domoradzki jest bardzo zdolnym samorządowcem. Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i już nigdy w życiu nie popełni takiego błędu – dodał Jarosław Gowin.

 

ZOBACZ: Wiceprezydent Chełma odwołany. Stracił stanowisko po upublicznieniu filmu

 

Polityk, podczas wizyty w Lublinie, został zapytany o to, czy jego partia również planuje wyciągnąć jakieś konsekwencje wobec Dmoradzkiego. 

 

- Na razie ich nie planujemy. Uważam, że konsekwencje służbowe były wystarczające - zaznaczył Gowin na początku rozmowy. 

 

Wicepremier został później dopytany, czy Daniel Domoradzki będzie dalej pełnił obowiązki szefa miejskich struktur w partii Porozumienie Jarosława Gowina w Chełmie.

 

- Nie sądzę, żeby tak było. Wydaje mi się, że w tej sytuacji jest to oczywiste - oznajmił.

 

"Dziennik Wschodni" poinformował, że kilka godzin po spotkaniu z wicepremierem, do redakcji dotarł mail. Z wiadomości wynikało, że Daniel Domoradzki zrezygnował ze wspomnianej funkcji w miejskich strukturach partii. 

 

WIDEO: wiceprezydent Chełma odwołany. Stracił stanowisko po upublicznieniu filmu

 

  

 

"Przypadkowo zbiegła się z terminem publikacji nagrania"

 

-Odbyliśmy rozmowę, wiceprezydent Domoradzki poprosił o dymisję, którą przyjąłem - powiedział Jakub Banaszek w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". Komentarz pojawił się w pierwszym artykule na temat zachowania byłego zastępcy prezydenta Chełma podczas studniówki.

 

Reporterka Polsat News Katarzyna Niećko usłyszała w ubiegłym tygodniu od urzędników z biura prezydenta, że Jakub Banaszek jest nieobecny – przebywa w delegacji. W związku z tym nie mógł skomentować tej sprawy osobiście.

 

– Przekazano mi, że decyzja o dymisji wiceprezydenta nie ma żadnego związku z incydentem na studniówce. Urzędnicy twierdzą, że decyzja o dymisji przypadkowo zbiegła się z terminem publikacji nagrania – powiedziała reporterka Polsat News.

 

Daniel Domoradzki pełnił funkcję zastępcy prezydenta Chełma od 31 października 2019 roku. Obecnie jego obowiązki na tym stanowisku pełni Dorota Cieślik. 

ms/luq/ polsatnews.pl, dziennikwschodni.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie