Wiceprezydent Chełma odwołany. Stracił stanowisko po upublicznieniu filmu

Polska
Wiceprezydent Chełma odwołany. Stracił stanowisko po upublicznieniu filmu
twitter.com/MiastoChelm
Daniel Domoradzki funkcję wiceprezydenta Chełma pełnił od 31 października 2019 roku

Prezydent Chełma Jakub Banaszek odwołał swojego zastępcę. Według lokalnych mediów ma to związek z zachowaniem Daniela Domoradzkiego podczas jednej ze studniówek. Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak wiceprezydent pije alkohol z uczniami.

- Odbyliśmy rozmowę, wiceprezydent Domoradzki poprosił o dymisję, którą przyjąłem - mówi Jakub Banaszek w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

 

Na nagraniu wiceprezydent Chełma został uchwycony w momencie, kiedy pił alkohol z młodzieżą. Do zdarzenia miało dojść podczas jednej ze studniówek, która odbywała się w domu weselnym pod Chełmem. 

 

Jakub Banaszek podkreślił, że nie może takiego zachowania tolerować i akceptować. 

 

Urzędnicy: zbieg okoliczności

 

Urzędnicy z biura prezydenta przekazali reporterce Polsat News Katarzynie Niećko, że Banaszek jest dzisiaj nieobecny – przebywa w delegacji. W związku z tym nie będzie komentował tej sprawy osobiście. – Przekazano mi, że decyzja o dymisji wiceprezydenta nie ma żadnego związku z incydentem na studniówce. Urzędnicy twierdzą, że decyzja o dymisji przypadkowo zbiegła się z terminem publikacji nagrania – powiedziała reporterka Polsat News.

 

WIDEO: "Wydarzenia 12:50" o dymisji wiceprezydenta

  

 

Jak zaznacza "Dziennik Wschodni", Domoradzki jest już czwartym odwołanym wiceprezydentem w ciągu niespełna dwóch lat kadencji Banaszka.

 

WIDEO: nagranie ze studniówki

  

 

ZOBACZ: Strażak z promilami pojechał gasić pożar. "Znajdzie się za burtą naszej jednostki"

 

"W związku z poważnymi uszkodzeniami lewego ucha"

 

Były wiceprezydent Chełma do całej sprawy odniósł się już na swoim facebookowym profilu. 

 

"31 stycznia 2020 r., w związku z poważnymi uszkodzeniami lewego ucha, pogłębiającym się niedosłuchem i co za tym idzie koniecznym zabiegiem operacyjnym, po przeanalizowaniu sprawy i przemodleniu, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji zastępcy prezydenta miasta Chełm. Po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, odbyłem rozmowę z prezydentem Jakubem Banaszkiem, który pozytywnie rozpatrzył moją prośbę odwołując mnie z funkcji wiceprezydenta Chełma"  - napisał Daniel Domoradzki.

 

W oświadczeniu podziękował również wszystkim osobom, które podczas jego "pobytu w szpitalu i w trakcie choroby wspierały mnie czynem, dobrym słowem i modlitwą".

 

Daniel Domoradzki należy do partii Porozumienie Jarosława Gowina. Był bliskim współpracownikiem Jakuba Banaszka. To właśnie on po wyborach organizował jego gabinet.

 

Często podczas uroczystości kościelnych pełnił rolę ministranta. Jest znany z konserwatywnych poglądów. 

 

 

Funkcję wiceprezydenta Chełma pełnił od 31 października 2019 roku, odpowiadał m.in. za oświatę. 

ms/luq/ dziennikwschodni.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie