Andrzej Duda przedstawił swój sztab wyborczy

Polska
Andrzej Duda przedstawił swój sztab wyborczy
Polsat News
Andrzej Duda będzie ubiegał się o reelekcję

Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło będzie szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński szef sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło szefową sztabu programowego - poinformował w środę europoseł Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu.

W środę zaprezentowany został sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

 

Andrzej Duda podkreślał podczas spotkania w siedzibie sztabu, że znaleźli się w nim zarówno doświadczeni politycy, jak i nowe osoby.

 

- Mamy zawodników wypróbowanych, ale mamy też takich, którzy są naszą nadzieją i bardzo liczę na to, że będę miał ze strony sztabu silne wsparcie, dobre działania planistyczne i przede wszystkim mobilizację dla elektoratu w całej Polsce - powiedział prezydent.

 

Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu, poinformował dziennikarzy, że szefową kampanii będzie mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, europoseł, b. szef MSWiA Joachim Brudziński został szef sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło - szefową sztabu programowego.

 

"Kilka niespodzianek"

 

- W sztabie wyborczym będzie kilka niespodzianek – mówił wcześniej rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Przechodzimy już w tryby typowo kampanijne; za chwilę startuje DudaBus - dodał.

 

Spychalski w środę rano w TVP Info zapytany został o szczegóły prezentacji sztabu ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

 

- Przechodzimy już w takie tryby typowo kampanijne - podkreślił rzecznik prezydenta. Jak wyliczał, w trasę niedługo ruszy DudaBus, przygotowane są też inne wydarzenia, rozwieszono ponad 30 tysięcy banerów i cały czas zbierane są podpisy pod kandydaturą Dudy.

 

ZOBACZ: "Małgosiu, pomyśl zanim powiesz. Nie obrażaj ludzi". Czarzasty do Kidawy-Błońskiej

 

Spychalski stwierdził, że prezydent i jego sztab ma dość dobrze rozpisany scenariusz kampanii, także jeśli chodzi o spotkania. "Choć przypominam, że pan prezydent Andrzej Duda jest pierwszym politykiem, pierwszym prezydentem w tej trzydziestoletniej historii wolnej Polski, który odwiedził wszystkie powiaty w naszym kraju" - dodał.

 

Rzecznik prezydenta zapewnił, że Andrzej Duda z pełną pokorą podchodzi do procesu wyborczego. - Chcemy spokojnie prowadzić kampanię wyborczą. Mamy nadzieję, że ta kampania będzie maksymalnie merytoryczna. Będzie kampanią na programy, na wizję tego, jak Polska będzie wyglądała - podkreślił.

 

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, poza Dudą, kandydują m.in.: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

prz/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie