Pociął twarz kierownikowi pociągu, bo zwrócił mu uwagę

Polska
Pociął twarz kierownikowi pociągu, bo zwrócił mu uwagę
Komisariat Kolejowy Policji
39-latek jest doskonale znany policji.

Policjanci zatrzymali 39-letniego Marcina P., który zaatakował kierownika pociągu i ostrym narzędziem pociął mu twarz - poinformował w środę asp. szt. Artur Wojdat z Komisariatu Kolejowego Policji.

W pociągu relacji Warszawa - Kijów w miniony piątek wieczorem kierownik składu zwrócił uwagę mężczyźnie, który w przedziale trzymał nogi na kanapie. Po krótkiej kłótni pasażer pociął twarz kolejarza ostrym narzędziem.

 

Pociąg stał na dworcu Warszawa Centralna, a napastnik uciekł. Na miejsce przyjechali wezwani policjanci.

 

ZOBACZ: Atak na księdza w Mosinie. "Sprawcy to 14-latkowie"

 

- Wstępne ustalenia pozwoliły na sporządzenie rysopisu sprawcy. Dzięki relacjom świadków zdarzenia oraz zapisowi kamer monitoringu, jak również dobremu rozpoznaniu środowisk przestępczych kryminalni tutejszej jednostki szybko zawęzili krąg podejrzanych - powiedział Wojdat.

 

"Doskonale znany policji"

 

Policjanci ustalili, że sprawca ataku może mieszkać w jednej z podwarszawskich miejscowości, i poprosili o pomoc pobliskie jednostki policji. - Informację zwrotną otrzymaliśmy od Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, której policjanci powiązali ze sobą fakty i ustalili, że jest to doskonale im znany ze swojej działalności przestępczej 39-letni Marcin P. - podał Wojdat.

 

39-latek został zatrzymany w poniedziałek. Usłyszał zarzut "naruszenia czynności narządu ciała" na ponad 7 dni. Grozi za to do lat 5 więzienia.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie