Uderzenie meteorytu w Ziemię lepsze niż reelekcja Trumpa. Zaskakujące wyniki sondażu

Świat
Uderzenie meteorytu w Ziemię lepsze niż reelekcja Trumpa. Zaskakujące wyniki sondażu
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Wybory, w których o reelekcję będzie ubiegał się prezydent Donald Trump, zaplanowano na 3 listopada

Lepsze uderzenie meteorytu w Ziemię i koniec ludzkości niż nowa kadencja prezydenta Donalda Trumpa - tak uważają wyborcy Partii Demokratycznej w New Hampshire według sondażu University of Massachusetts Lowell.

W sondażu "z przymrużeniem oka" zapytano Demokratów, deklarujących udział w prawyborach w New Hampshire, co wolą 3 listopada: reelekcję Trumpa czy by "uderzenie w Ziemię wielkiego meteorytu, zabijającego wszystkich ludzi". Większość - 64 proc. - wskazała na drugą odpowiedź.

 

Mężczyźni lepiej oceniali prezydenta

 

Meteoryt - jak wynika z danych uniwersytetu - wybrało 68 proc. ankietowanych kobiet oraz 65 proc. osób powyżej 45. roku życia. Odrobinę łaskawsi dla prezydenta okazali się mężczyźni (53 proc. za meteorytem) oraz osoby poniżej 45 roku życia (54 proc.).

 

New Hampshire znajduje się w centrum uwagi obserwatorów amerykańskiego życia politycznego z uwagi na wtorkowe prawybory prezydenckie w tym stanie.

 

ZOBACZ: Trump w orędziu o gospodarce i kosmosie. Pelosi podarła tekst jego przemowy

 

W opublikowanym w piątek sondażu dla stacji NBC News u pretendentów do nominacji prezydenckiej Demokratów prowadzi w New Hampshire senator Bernie Sanders z wynikiem 25 proc. Drugie miejsce zajmuje Pete Buttigieg z 21 proc.

 

Za nimi plasuje się senator Elizabeth Warren z poparciem na poziomie 14 proc. oraz były wiceprezydent Joe Biden z 13 proc. Żaden z innych pretendentów nie przekroczył progu 10 proc.

 

Wybory 3 listopada

 

Sondaż ten przeprowadzono po poniedziałkowych prawyborach w Iowa.

 

ZOBACZ: Prawybory Demokratów. Chaos i oskarżenia zamiast wyników

 

Zgodnie z ogłoszonymi z opóźnieniem wynikami z prawyborów z tego stanu największą liczbę partyjnych delegatów uzyskał w nim Buttigieg, ale w głosowaniu powszechnym zwyciężył Sanders. Trzecie miejsce zajęła senator Elizabeth Warren, a dopiero czwarte lider ogólnokrajowych sondaży Joe Biden.

 

Partia Demokratyczna ostatecznie ma wskazać kandydata na prezydenta w lipcu. Wybory, w których o reelekcję będzie ubiegał się prezydent Donald Trump, zaplanowano na 3 listopada.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie