Kandydat Konfederacji na prezydenta wziął ślub. Kim jest żona Bosaka?

Polska
Kandydat Konfederacji na prezydenta wziął ślub. Kim jest żona Bosaka?
Facebook/Krzysztof Bosak

"Dziś dla mnie wielki dzień: poślubiłem moją ukochaną Karinę" - poinformował Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Bosak ujawnił informację o swoim ślubie w mediach społecznościowych.

 

"Dziś dla mnie wielki dzień: poślubiłem moją ukochaną Karinę. Nie informowałem o niczym wcześniej ponieważ chcieliśmy zachować prywatny charakter wydarzenia, jednak media i tak od tygodni nie dawały nam spokoju" - napisał na Facebooku Bosak.

 

"Moja żona pochodzi ze Szczecina, z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej. Podobnie jak ja od wielu lat mieszka w Warszawie i angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei. Jej pasją sportową jest taniec towarzyski" - poinformował kandydat na prezydenta.

 

 

"Pozdrawiamy Was serdecznie i wspólnie dziękujemy za wszystkie życzenia i dobre słowa, które z różnych stron do nas docierają. Prosimy o modlitwę!" - dodał.

 

Jeszcze w grudniu rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita na Twitterze zdradził, że "na wybory Krzysztof Bosak będzie świeżo upieczonym mężem". Post jednak zniknął z sieci. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. 

 

 

 

Fotoreportaż z przymiarki i z kwiaciarni

 

O tym, że Krzysztof Bosak bierze w sobotę ślub informował rano dziennik "Fakt", który zamieścił fotoreportaż z przymiarki, na której polityk był u krawca przy ul. Niecałej w Warszawie.

 

Bosak pojechał także po kwiaty. Według gazety wybrał bukiet ślubny i przybranie do butonierki. Gazeta zamieściła zdjęcia polityka, który wychodził z kwiaciarni wraz ze swoją przyszłą żoną.

 

Informację o zawarciu związku małżeńskiego przez polityka Konfederacji potwierdził gazecie Robert Winnicki, partyjny kolega Bosaka. 

 

Bosak: Duda kręci w sprawie związków

 

W czwartek Bosak był gościem "Graffiti". Piotr Witwicki pytał go o wypowiedź prezydenta, w której Andrzej Duda stwierdził, że "rozważyłby podpisanie ustawy o związkach partnerskich".

 

ZOBACZ: Prezydent: rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich

 

- Duda kręci w sprawie związków partnerskich. Prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, więc powinien przedstawić projekt ustawy. Ja mam poglądy konserwatywne i jakiekolwiek rozmywanie prawa rodzinnego nie wchodzi w grę - powiedział Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, w programie "Graffiti".

 

Jego zdaniem, kwestia związków partnerskich nie wymaga specjalnej ustawy.

 

  

 

Akrobata i surfer z Zielonej Góry

 

Krzysztof Bosak urodził się w Zielonej Górze, wcześniej był politykiem Ligi Polskich Rodzin, a następnie przystąpił do Ruchu Narodowego.

 

W młodości trenował akrobatykę sportową, windsurfing i żeglarstwo. Działał w Związku Harcerstwa Polskiego.

 

W ubiegłym roku uzyskał mandat poselski startując z listy komitetu Konfederacja - Wolność i Niepodległość. 18 stycznia 2020 w trakcie zjazdu elektorów Konfederacji wygrał prawybory, uzyskując od swojego ugrupowania nominację na kandydata w wyborach prezydenckich.

hlk/prz/ polsatnews.pl, "Fakt"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie