Znamy datę inauguracji kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

Polska
Znamy datę inauguracji kampanii wyborczej Andrzeja Dudy
PAP/Piotr Polak
Konwencja Andrzeja Dudy ma się ona odbyć w warszawskiej hali Expo

W sobotę 15 lutego podczas konwencji w Warszawie zostanie oficjalnie zainaugurowana kampania prezydencka Andrzeja Dudy. Członkowie i sympatycy PiS wysłuchają przemówienia starającego się o reelekcję prezydenta, który przedstawi założenia swojego programu. Nieoficjalnie siedziba sztabu nie będzie się mieściła w siedzibie PiS, a na czele sztabu mają być Joachim Brudziński i Beata Szydło.

Scenariusz konwencji jest jeszcze dopracowywany. Ma się ona odbyć w warszawskiej hali Expo. W jej trakcie planowane są cztery wystąpienia, w tym prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

 

"Dialog, pokora i spokój, myślę, że to są najważniejsze kwestie" kampanii wyborczej Andrzeja Dudy - powiedział w sobotę w Radiu Zet jego rzecznik Błażej Spychalski. Zaapelował także do wszystkich kandydatów na prezydenta o prowadzenie merytorycznej kampanii, a nie "sztuczne bicie piany".

 

- Widać po stronie szczególnie opozycyjnej, o co jest ta gra, jakie będą próbowali narzucać tematy, choćby słynny polexit. Większej głupoty nie ma, niż to hasło - powiedział Spychalski.

 

Podsumowanie kadencji i plany na kolejną

 

- Prezydent Duda podsumuje swoją obecną kadencję, dokonania oraz przedstawi założenia swojego programu - powiedział polityk PiS uczestniczący w organizacji konwencji.

 

Tuż przed rozpoczęciem konwencji ma się zebrać Rada Polityczna PiS, która formalnie poprze kandydaturę Dudy na prezydenta.

 

ZOBACZ: Wybory prezydenckie. Prezydent zdecydował ws. startu

 

Kilka dni po konwencji - prawdopodobnie od wtorku - rozpocznie się objazd prezydenta Dudy po kraju i dalsze spotkania z wyborcami już w ramach kampanii wyborczej.

 

- Andrzej Duda jako pierwszy prezydent w czasie swojej kadencji odwiedził wszystkie powiaty. W niektórych z nich nigdy wcześniej nie pojawił się żaden urzędujący prezydent. Tę podróż po kraju i spotkania z wyborcami prezydent Duda będzie kontynuował też w kampanii - powiedział jeden z polityków partii rządzącej.

 

PiS nadal oficjalnie nie zaprezentowało składu sztabu wyborczego, stanie się to - jak zapowiadają politycy partii rządzącej - w ciągu najbliższych dni.

 

Według nieoficjalnych informacji, na czele sztabu staną europosłowie PiS - Joachim Brudziński, który będzie odpowiadał za sprawy "operacyjne" oraz Beata Szydło, która ma odpowiadać za kwestie programowe.

 

Siedziba sztabu poza Nowogrodzką

 

- Oficjalnie skład sztabu podamy po zarejestrowaniu komitetu wyborczego, możliwe że w przyszłym tygodniu, jeszcze przed konwencją wyborczą - mówił jeden z polityków z kierownictwa PiS.

 

Jak dodał, siedziba sztabu nie będzie się jednak mieściła w siedzibie PiS przy ul Nowogrodzkiej. - W centrum Warszawy, ale nie na Nowogrodzkiej - dodał polityk pytany o lokalizację siedziby.

 

ZOBACZ: Funkcjonariusze SOP zatrzymali chłopaka, zabrali transparent. Andrzej Duda kazał oddać hasło

 

W sztabie - według nieoficjalnych informacji - poza Szydło i Brudzińskim, znajdą się: wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, szef KPRM Michał Dworczyk, a także szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wicerzecznik partii Radosław Fogiel oraz wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

 

W środę podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa (woj. lubelskie) prezydent Andrzej Duda ogłosił, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Wcześniej także w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Druga tura wyborów - jeśli będzie konieczna - odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. Również w środę w Dzienniku Ustaw opublikowano postanowienia marszałek Sejmu w sprawie zarządzenia wyborów prezydenckich, co oznacza, że formalnie ruszyła kampania wyborcza. 

emi/hlk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze