Funkcjonariusze SOP zatrzymali chłopaka, zabrali transparent. Andrzej Duda kazał oddać hasło

Polska
Funkcjonariusze SOP zatrzymali chłopaka, zabrali transparent. Andrzej Duda kazał oddać hasło
Kancelaria Prezydenta

"Chroń klimat. Chroń ludzi" - transparent z takim hasłem trzymał na spotkaniu młody chłopak, który próbował dostać się pod scenę w trakcie przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy w Lubartowie (Lubelskie). Gdy funkcjonariusze SOP blokowali mu przejście, prezydent zszedł ze sceny i zaprosił go bliżej. Sytuację zarejestrowały kamery. [WIDEO]

- Wiem, że pani marszałek Elżbieta Witek wydała dzisiaj zarządzenie ws. wyborów prezydenckich i te wybory odbędą się 10 maja. Tak proszę państwa, będę kandydował - powiedział wcześniej w Lubartowie (woj. lubelskie) prezydent Andrzej Duda.

 

- Bardzo mi zależy na tym, żeby rozwój Polski, którzy w ostatnich latach tak dobrze postępuje nadal trwał; bardzo mi zależy na tym, żeby rząd, który jest i w moim przekonaniu dobrze rządzi Polską, bardzo skutecznie prowadzi nasze sprawy gospodarcze, który dobrze realizuje powierzone mu zadania, ale także zobowiązania wyborcze, które kiedyś były także i moimi zobowiązaniami, żeby ten rząd mógł dalej realizować swoją misję, przedstawiając dobre projekty ustaw, które będą przyjmowane przez prezydenta, bo mamy ten sam program - powiedział prezydent.

 

Spotkanie z wyborcami zakłócił incydent z transparentem. Trzymający go młody mężczyzna nie został dopuszczony do prezydenta przez agentów Służby Ochrony Państwa. Prezydent zawrócił, nakazał oddanie transparentu i odpowiedział na pytania dotyczące ochrony środowiska.

 

WIDEO - Prezydent Andrzej Duda interweniuje w sprawie mężczyzny z transparentem:

  

 

Sytuację tę dostrzegł także prezydencki fotograf Jakub Szynczuk. "Dialog i szacunek. Prezydent Andrzej Duda interweniuje w celu oddania transparentu chłopakowi, który wystawił go w trakcie przemówienia. Potem odpowiedział na jego pytania" - napisał fotograf.

 

 

Andrzej Duda podziękował z kolei na Twitterze mieszkańcom Lubartowa za "za miłą atmosferę, czas poświęcony na spotkanie i rozmowy oraz okazane wsparcie".

 

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie